Coraz bliżej nowych linii autobusowych

Pruszków

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, w tym roku pruszkowska komunikacja miejska ma zostać rozszerzona o dodatkowe linie autobusowe. Postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się w sprawie. – Przetarg na nowe linie zostanie ogłoszony w marcu – informują urzędnicy.

Kiedy na ulicach Pruszkowa pojawią się autobusy nowych linii miejskich? Od zeszłego roku to pytanie mieszkańcy powtarzają jak mantrę. Konsultacje w tej sprawie zakończyły się 14 września 2015 r. Przetarg miał zostać ogłoszony w okolicach października. Jednak do dziś w temacie panuje cisza, a wśród mieszkańców rośnie niezadowolenie.

Zgodnie z ustaleniami komunikacja miejska ma zostać rozszerzona o dodatkowe dwie linie autobusowe. Pojazdy oznaczone numerem pięć mają umożliwić mieszkańcom dzielnicy Malichy dojazd do centrum miasta, a te z „szóstką” poruszałyby się na linii Pruszków – Ożarów Mazowiecki.

Sprawdziliśmy co dzieje się w temacie. – Przetarg uzależniony był od podjęcia przez Radę Miejską uchwały dotyczącej Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. A jak wiadomo na nowych liniach również będą obowiązywały ulgi dla osób które posiadają taką kartę. Uchwała ta została podjęta w styczniu. Musimy teraz podjąć kolejną uchwałę dotyczącą ulg, a właściwie obowiązywania ich nowych zasad. Natomiast na początku marca zostanie ogłoszony przetarg na nowe linie – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Jak ustaliliśmy w grudniu, niektóre linie autobusowe będą kursować w weekendy. W przetargu znajdzie się zapis dotyczący wieku taboru, a wszystkie pojazdy będą musiały mieć ujednoliconą kolorystykę i oznakowanie. Zmiany będą dotyczyć także taryfy biletowej. Ci, którzy będą posiadaczami Pruszkowskiej Karty Mieszkańca za bilet jednorazowy zapłacą złotówkę, a pozostali trzy złote. Bilet będzie ważny przez godzinę i pozwoli na przesiadkę do innych autobusów pruszkowskich linii. Natomiast bilety miesięczne (obowiązujące na wszystkich sześciu liniach – przyp. red.) dostępne będą dla posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca w cenie 50 zł oraz dla pozostałych 90 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.