Co zrobić z korektą zeznania podatkowego

Region

Jeżeli podatnik otrzyma korektę zeznania podatkowego z fiskusa powinien dokładnie je przeanalizować i zdecydować czy wnieść sprzeciw.

Jeżeli podatnik podczas wypełniania PIT-a popełni błąd musi go poprawić. W takim wypadku musi jeszcze raz złożyć zeznanie – tym razem wypełnione poprawnie. Do niego musi być załączone pisemne uzasadnienie korekty.

Jest jeszcze możliwość poprawienia zeznania za pomocą urzędu skarbowego, jednak takie rozwiązanie niesie za sobą pewne ograniczenia. Z pomocy fiskusa mogą skorzystać ci podatnicy, których wartość zobowiązania po poprawkach nie przekracza 1 tys. zł.

Jeżeli urząd skarbowy stwierdzi, iż deklaracja zawiera oczywiste pomyłki lub błędy rachunkowe, bądź wypełniono ją z niezgodnie z wymaganiami organ podatkowy może albo skorygować deklaracje dokonując stosownych poprawek i uzupełnień, albo zwraca się do podatnika o skorygowanie deklaracji i złożenie wyjaśnień.

Obie sytuacje będą miały miejsce w przypadku, gdy podatnik nie zauważy błędów. Jeżeli jednak zorientował się, że w deklarację wkradł się błąd powinien dokonać natychmiastowej korekty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy