Co dalej z Willą Millera?

Region

W tegorocznym budżecie wreszcie są pieniądze na remont Willi Milera. Okazuje się jednak, że część z nich będzie musiała zostać przeznaczona na remont dachu w Gimnazjum nr 2.

Dyskusja na temat konieczności przeprowadzenia remontu Willi Millera toczy się wśród władz Piastowa od kilku lat. Zabytek mieści się przy ul. Bohaterów Wolności 23. Przez kilka lat swoją siedzibę miała tu społeczna szkoła podstawowa.

Według planów władz ubiegłej kadencji, po opuszczeniu budynku przez szkołę miało tu powstać przedszkole. – Rzeczywiście, poprzednie władze chciały, aby w tym miejscu powstało przedszkole, jednak obecny burmistrz ma na ten temat inne zdanie. Ale jeśli radni przegłosują, że tam ma być przedszkole, to będzie przedszkole – mówi Krzysztof Smolaga, zastępca burmistrza Piastowa.

Zanim cokolwiek w Wilii Millera powstanie, budynek musi przejść generalny remont. Podczas ubiegłorocznej LXII sesji rady miejskiej zostały przedstawione wyniki ekspertyzy technicznej, która wykazała, że willa nie nadaje się do zorganizowania w nim przedszkola. Zwłaszcza ściany i okna wymagają generalnego remontu.

Na modernizację zabytkowego obiektu w projekcie tegorocznego budżetu zarezerwowano więc 3 mln zł. Okazało się jednak, że część z tych funduszy musi pójść na remont dachu w Gimnazjum nr 2 przy al. Tysiąclecia, bo jego stan jest katastrofalny. Rodzice uczniów wystosowali nawet błagalny list do władz Piastowa w tej sprawie. Władze stwierdziły, że niewykonanie modernizacji przeciekającego dachu grozi koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu całego budynku szkoły. Ostatecznie więc w budżecie miasta na ten rok zarezerwowano na remont dachu budynku Gimnazjum nr 2 2,2 mln zł, zaś na remont Willi Millera 400 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.