Co z rozbudową grodziskiego urzędu?

Grodzisk Maz.

Plany związane z rozbudową budynku grodziskiego magistratu pojawiły się już kilka lat temu. Na jakim etapie są przygotowania?

Okazuje się, że inwestycja nie trafiła do szuflady. Wręcz odwrotnie trwają zaawansowane przygotowania do ogłoszenia przetargu. – Zanim ogłosimy postępowanie musimy zweryfikować dokumentację. Chodzi o to by w tracie budowy unikać konfliktów z wykonawcą. Zależy nam na jak największym doprecyzowaniu zapisów i wymagań. W ciągu najbliższych tygodni ogłosimy przetarg na budowę ratusza – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Nowy budynek ratusza powstanie obok Willi Niespodzianka. Sama willa również będzie „zapleczem” urzędu. To właśnie tam mają odbywać się posiedzenia rady miasta. Ile kosztować będzie budowa ratusza? – Oceniamy, że to koszt od 15 do 18 mln zł. To nie jest wielki, przesadzony budynek. Trzeba pamiętać ze u nas w gminie nie pracuje wielu urzędników. My mimo wzrostu liczby mieszkańców nie zwiększyliśmy bardzo stanu zatrudnienia – zaznacza burmistrz Grodziska.

Co stanie się z budynkiem, w którym dziś mieści się urząd? – Ten budynek będzie wyremontowany i tutaj znajdzie swoje miejsce opieka społeczna, straż miejska oraz archiwum. Dziś są one porozrzucane po różnych miejscach. Musimy tu tylko przeprowadzić drobny remont i zainstalować windę – dodaje Benedykciński.

Władze Grodziska chcą by nowy ratusz był gotowy w drugim kwartale 2021 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.