Co powstanie przy Placu Króla Zygmunta?

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat chce zagospodarować terenu przy Placu Zygmunta Starego. Co się tam pojawi? Urząd czeka na propozycje mieszkańców.

W Grodzisku sukcesywnie zajmują się porządkowaniem krajobrazu miasta. Włodarzom gminy nie uszedł uwadze Plac Zygmunta Starego. Mają swoją koncepcję zagospodarowania terenu, która zakłada wybudowanie szkoły muzycznej i parkingu podziemnego. – Będziemy konsultować pomysły na zagospodarowanie tego terenu z mieszkańcami. Liczę na to, że w tym roku podejmiemy już decyzję. W przyszłym roku moglibyśmy ruszyć z przygotowaniem projektów, a w kolejnych latach wcielić pomysł w życie – mówił nam w styczniu Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Plac Zygmunta Starego ma być wspólnym dziełem władz i mieszkańców Grodziska. Miasto przedstawiło już swój pomysł. Teraz swoje propozycje mogą przedstawić mieszkańcy. – Chcemy Państwa zapytać o opinie i poprosić o propozycje pomysłów co do zagospodarowania pozostałego obszaru – podał grodziski urząd.

Mieszkańcy mogą wypełnić ankietę, która dostępna jest tu. Mają na to czas do 23 kwietnia. –  Pragniemy budować przestrzeń publiczną, która wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców, dlatego gorąco Państwa zachęcamy do wypełnienia tej krótkiej ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny. Wyniki ankiety będą wyznacznikiem do sondy, w której znajdą się najpopularniejsze propozycje, na które będzie można głosować – wyjaśniają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.