Co dalej z Werandą i księgarnią?

Podkowa Leśna

Od dłuższego czasu na facebookowych forach krążą pytania o dalszy los podkowiańskiej Werandy (restauracja) oraz księgarni. Spekulacje na temat planowanej rozbiórki budynków, w których mieszczą się wspomniane punkty przybrały na sile po tym, jak wraz z końcem listopada zamknięto sklep Carrefour. Ile w tych pogłoskach jest prawdy? Jak się okazuje niewiele.

Do wspomnianych „pogłosek” odniósł się sam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, podkreślając, że nikt nie planuje rozebrać wspomnianych budynków, a informacje krążące w internecie to niesprawdzone plotki. – Najemca Carrefoura poinformował miasto o zamknięciu działalności z dniem 30 listopada. W związku z podpisaną umową do końca grudnia (mając również zaległości finansowe w stosunku do miasta i będąc w trudnej sytuacji finansowej) zwrócił się do burmistrza z prośbą o odstąpienie od naliczania czynszu w grudniu. Przychyliłem się do wniosku. Zarówno Weranda jak i Księgarnia mają przedłużone umowy najmu na taki okres jaki został uzgodniony pomiędzy partnerami oraz na jaki pozwala Uchwała Rady Miasta. Miasto nie planuje „pozbywania” się najemców pawilonu, którzy tak wrośli w nasz lokalny koloryt i z usług, których tak lubimy korzystać. Natomiast każdy z nas musi zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorca może zmienić zamiar co do prowadzenia swojej działalności, tak jak to się stało w przypadku sklepu Carrefour. Na miejsce najemcy Carrefoura będę poszukiwał chętnego do prowadzenia sklepu spożywczego – czytamy na blogu podkowiańskiego włodarza.

Tusiński nie ukrywa jednak, że nleży uporządkować kwestie związane z tym co mogłoby pojawić się w tym miejscu. Chodzi oczywiście o plan zagospodarowania przestrzennego, który dziś przewiduje w miejscu poawilonów zabudowę siegającą nawet czterech kondygnacji. – Jestem też zdania, że powinien zostać stworzony projekt zagospodarowania całego centrum poddany szerokim konsultacjom społecznym. Wszystkie te działania wymagają długiego czasu, spokoju i dobrej atmosfery – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.