Co dalej z rozbudową Centrum Handlowego Janki?

Janki

Trzy lata temu pojawiły się informacje o planach rozbudowy Centrum Handlowego Janki. Mieszkańcy pytają, co się dzieje z tą inwestycją.

CH Janki powstało w 1999 r. i było jednym z pierwszych tego typu obiektów w Polsce. To tzw. centrum drugiej generacji, czyli takie, gdzie blisko połowę powierzchni handlowej zajmuje hipermarket. W pozostałej części znajdują się punkty usługowo-handlowe. Ten model odstaje od dzisiejszych realiów, bowiem w nowoczesnych centrach handlowych hipermarkety schodzą na dalszy plan. Przeważają w nich popularne sieciówki, kawiarnie oraz strefy rozrywki (kino, restauracje, fitness). Centrum w Jankach w ciągu 17 lat działalności przeszło już dwie rozbudowy, ale to wciąż za mało. Z tego powodu już kilka lat temu właściciele CH Janki rozpoczęli przygotowania do kolejnej. 

Jak miałyby wyglądać „Janki” w nowej odsłonie? Ze względów konstrukcyjnych praktycznie od razu wykluczono dobudowę dodatkowej kondygnacji. Technicznie jest to możliwe, ale wymagałoby zamknięcia centrum dla klientów. Dlatego zdecydowano się na koncepcję, która zakłada zabudowę części środkowej (rejon głównego wejścia). Chodzi o dodatkowe 20 tys. mkw., gdzie miałoby się znaleźć miejsce dla 83 punktów handlowo-usługowych. Parking, na którym pojawiłaby się nowa część galerii, zostałby przeniesiony na poziom -1. 

Dwa lata temu przedstawiciele firmy Valad (współwłaściciel CH Janki – przyp. red.) zapowiadali, że w nowej części miałyby się znaleźć głównie marki modowe. Podkreślano też, że 63 proc. nowych powierzchni jest już zarezerwowane przez potencjalnych najemców. 

Pierwotnie zakładano, że pierwsza część rozbudowanego centrum zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2015 r. Natomiast otwarcie drugiej części galerii miałoby nastąpić w IV kwartale 2016 roku. Jednak do dziś nie wbito pierwszej łopaty. 

Zapytaliśmy więc, co się dzieje z planami rozbudowy. – Na ten moment nie udzielamy informacji odnośnie rozbudowy. Gdy sytuacja ulegnie zmianie, będziemy się kontaktować – poinformowała nas Monika Paduch z Orchidea PR. 

Ta odpowiedź, choć niejednoznaczna, wskazuje, że projekty nie trafiły do szuflady.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.