Co dalej z budową przychodni w Piastowie?

Piastów

Niebawem powinniśmy poznać wyniki drugiego już przetargu na budowę nowej fili przychodni w Piastowie. Gmina poznała już oferty, ale te nadal są wyższe od zakładanego budżetu.

Od kilku lat w Piastowie snute są plany budowy nowej filii przychodni po północnej stronie miasta. Dziś filia Piastuna działa przy ul. Wysockiego, w mówiąc delikatnie, niezbyt komfortowych warunkach – zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Piastowscy włodarze podjęli, więc decyzję o budowie nowej filii lecznicy, która miałaby powstać na działkach przy ul. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. ks. Skorupki. Pierwszy przetarg ogłoszono pod koniec sierpnia, ale trzy złożone oferty okazały się zbyt wysokie. Postępowanie unieważniono.

Drugi przetarg ogłoszono w październiku, a swoje propozycje cenowe zgłosiło pięciu oferentów. Choć władze Piastowa zwiększyły budżet na budowę nowej filii przychodni z 6,5 na 7,5 mln zł to oferty nadal są zbyt wysokie. Najniższa oferta opiewa na 7,9 mln zł. Pozostaje więc pytanie, czy piastowscy włodarze dołożą brakujące 400 tys. zł, czy może unieważnią drugi przetarg? – Jesteśmy jeszcze na etapie rozstrzygania przetargu. Mamy pewne wątpliwości formalne, wystąpiliśmy do oferentów o wyjaśnienia. Teraz czekamy na odpowiedź – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Mamy nadzieje że jeszcze w tym roku uda się wybrać wykonawcę prac – dodaje.

Jak ma wyglądać nowa filia przychodni? Budynek będzie piętrowy. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze ulokowane będą gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze wydzielono miejsce na  część administracyjną i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.