Ciężko chory Michał z Pruszkowa potrzebuje pomocy

Pruszków

32 lata, dwoje małych dzieci, wielka chęć życia – tak w skrócie można opisać Michała. Niestety, sytuację komplikuje poważna choroba. Mieszkaniec Pruszkowa potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka funduszy na jego leczenie i rehabilitację.

Z groźną chorobą Michał walczy od dwóch lat. Cierpi na zespół antyfosfolipidowy, do tego ma drożny otwór owalny w sercu. W szpitalach spędził wiele czasu, wycierpiał nie mało. A ma dla kogo żyć. Na tatę czekają w domu 7-letnia Amelka i 4-letni Antek.

Stan Michała mocno pogorszył się w lutym tego roku. – Trafił do szpitala w Warszawie przy ul. Banacha z bardzo silnym bólem głowy. Okazało się że ma udar krwotoczny, był przytomny i w dobrej kondycji, był to już jego trzeci udar w przeciągu dwóch lat. Poprzednie udary nie pozostawiły po sobie większych śladów, wychodził z tego obronną ręką, tak było i tym razem, nic nie wskazywało na to że jego stan tak się pogorszy. 15 lutego rano otrzymałam telefon ze szpitala, że jego stan w nocy znacznie się pogorszył zapadł w śpiączkę, dostał krwotoku śródmózgowego i przebywa na OIOM-ie. Lekarze nie dawali nam już większych nadziei. Jednak podjęli się operacji która przebiegła pomyślnie – mówi pani Angelika, żona Michała.

Mieszkaniec Pruszkowa wrócił z tej dalekiej i niebezpiecznej podróży. Oddycha samodzielnie, ale musi być karmiony przez sondę. I przede wszystkim wymaga intensywnej rehabilitacji. Tylko ona daje szansę, aby Michał wrócił do formy. Zajęcia z fizjoterapeutą, neurologopedą, specjalistyczne odżywki – wszystko to jest bardzo kosztowne.

Dlatego Michał i jego rodzina zdecydowali się poprosić o wsparcie ludzi dobrej woli. – Odkąd zachorował, sam wspierał różne zbiórki bo wiedział jak jest ciężko przejść przez to wszystko. Dotychczas dawaliśmy rade sami, jednak tym razem koszta rehabilitacji są tak ogromne że niestety musimy prosić o pomoc i wsparcie – zaznacza pani Angelika.

Cel zbiórki to 150 tys zł. Link znajdziecie tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ciężko chory Michał z Pruszkowa potrzebuje pomocy”

  1. Champruszker. pisze:

    Przez wieki właściciele pałaców i zamków mogli je dowolnie przebudowywać, aby były ładniejsze, modniejsze lub bardziej funkcjonalne. A dziś…? Kto chciałby mieć takie kukułcze jajo? Nic z tym konserwator zrobić nie pozwoli, aby służyło właścicielowi. Chcecie mieć zabytek to macie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły