Ciężki sprzęt wjedzie na Sułkowskiego

Piastów

Mamy dobrą informacje dla kierowców i mieszkańców ul. Sułkowskiego w Piastowie. W najbliższych miesiącach droga zostanie wyremontowana.

Ul. Sułkowskiego nie jest co prawda głównym szlakiem komunikacyjnym Piastowa, ale wymaga remontu. Nawierzchnia drogi jest stworzona z płyt betonowych, a na odcinku droga jest wysypana kruszywem. Stan drogi jest zły. W wielu miejscach płyty są poszczerbione i uszkodzone.  Stan drogi pogorszyły roboty kanalizacyjne.

Aby poprawić stan tej drogi piastowski magistrat ogłosił przetarg na modernizację ul. Sułkowskiego. Inwestycja obejmie remont drogi na odcinku od ul. Żółkiewskiego do ul. Żbikowskiej. W ramach prac zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, przebudowana zostanie również nawierzchnia drogi. Jezdnia będzie miała nawierzchnię asfaltową. Wzdłuż drogi pojawią się nowe chodniki z kostki brukowej. Stworzone zostaną również zjazdy na posesję. Dodatkowo wybudowanych zostanie 50 miejsc postojowych.

Po remoncie uporządkowane zostanie oznakowanie skrzyżowań. Skrzyżowania z ulicami Wysockiego, Pułaskiego, Łukasińskiego, Prądzyńskiego, Piasta i Sobieskiego będą równorzędne. Ul. Sułkowskiego będzie drogą z pierwszeństwem na skrzyżowaniu z ul. Okrzei. Natomiast na krzyżówkach z ul. Żbikowska i Sowińskiego ul. Sułkowskiego będzie drogą podporządkowaną.

Za przebudowę ul. Sułkowskiego odpowiadać będzie firma Bud-Bruk, która za zrealizowane prace zainkasuje prawie 1,9 mln zł. Roboty mają zostać wykonane do końca października bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.