Ciężki sprzęt na terenie Nowej Stacji, ale to nie start budowy

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością czekają na budowę centrum handlowego. Na terenie, na którym ma ono powstać pojawił się ciężki sprzęt, ale inwestor podkreśla, że to jeszcze nie start budowy.

Nowa Stacja ma powstać przy ul. Sienkiewicza. W centrum handlowym znajdzie się wyczekiwane przez mieszkańców Pruszkowa kino, które obsłuży sieć Multikino. Do dyspozycji widzów będzie siedem sal kinowych wyposażonych w projektory 3D. Multikino będzie wizytówką rozbudowanej strefy rozrywkowo-rekreacyjnej Nowej Stacji, która zajmie łączną powierzchnię niemal 3,5 tys. mkw. Multipleks kinowy oraz wspomniana strefa rozrywki i rekreacji to jednak nie wszystko. Wiadomo już, że w Nowej Stacji znajdziemy sklep H&M, Carrefour, RTV Euro AGD, biura podróży Itaka i Rainbow oraz Super-Pharm.

Mieszkańcy Pruszkowa czekają na start budowy, dlatego z ciekawością obserwują teren, na którym ma powstać centrum handlowe. W ostatnim czasie pojawił się tam ciężki sprzęt. Okazuje się jednak, że nie oznacza to startu inwestycji. – Wprowadziliśmy na teren koparki i wywrotki, ale to jeszcze nie są prace związane z budową centrum Nowa Stacja. Ruszamy z ostatnim etapem prac porządkowych na terenie, na którym ma powstać obiekt – mówi nam Maciej Krzewiński, CEO ECC Real Estate. – Musimy rozebrać fundamenty po starych budynkach oraz instalacje, które są w ziemi – podkreśla. 

Kiedy ruszy budowa Nowej Stacji i kiedy będzie można z niej korzystać? – Czwarty kwartał 2018 r. to nadal realna data. Sama budowa powinna ruszyć w najbliższym czasie – odpowiada Krzewiński. 

Proces komercjalizacji Nowej Stacji wciąż jest w toku. Maciej Krzewiński zdradził nam natomiast, kto będzie operatorem strefy fitness. – Podpisaliśmy umowę z firmą Zdrofit. Oficjalna informacja na ten temat jeszcze się nie ukazała, więc portal WPR24.pl informuje o tym jako pierwszy – zaznacza CEO ECC Real Estate.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.