Ciężarówki mogą już wjechać w ul. Przyszłości

Pruszków

Jeszcze kilka dni temu przed ul. Przyszłości w Pruszkowie stał znak zakazujący wjazdu samochom ciężarowym. W związku z wieloma zgłoszeniami, pruszkowskie starostwo postanowiło zmienić organizację ruchu. Znak zakazu został usunięty.

Ulica Przyszłości została wyremontowana stosunkowo niedawno. Jej nawierzchnia jest gładka jak lód i kusi wielu kierowców, szczególnie tych, którzy podróżują pojazdami ciężarowymi. Na pruszkowskim Gąsinie znajduje się wiele firm, a dojazd do nich jest ograniczony. Możliwości są dwie: wiadukt prowadzący do ronda na Żbikowie oraz przeprawa przez tory w ciągu ul. Przejazdowej.

Problem w tym, że przed wjazdem w ul. Przyszłości jeszcze kilka dni temu stał znak B-5, zakazujący wjazdu pojazdom ciężarowym. Temat zgłosił jeden z czytelników wysyłając maila na nasz adres kontakt@wpr24.pl. – Jadąc al. Wojska Polskiego w Pruszkowie miałem zamiar skręcić w ulicę Przyszłości, aby dojechać na Gąsin. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że stoi tam zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych. To jak mam dojechać na Gąsin? Zawróciłem i pojechałem przez wiadukt, tracąc tylko czas. Przecież jest tam nowo wybudowana droga. Dlaczego nie można nią przejechać? – pyta czytelnik Tomasz.

Gdy skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie okazało się, temat jest im znany, a wprowadzenie nowej organizacji ruchu było kwestią kilku dni. Obecnie znak został usunięty. – Znak drogowy B-5 zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na wjeździe w ul. Przyszłości był ustawiony na podstawie zatwierdzonych organizacji ruchu obowiązujących przed budową ul. Przyszłości oraz po budowie tej drogi. W związku z zgłoszonymi wątpliwościami, także przez władze Miasta Pruszków, opracowano i wdrożono nową organizację ruchu i znak B-5 został usunięty – mówi nam Andrzej Bittel, naczelnik wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska.

Z pewnością zmiana oznakowania pozwoli kierowcom samochodów ciężarowych na szybsze dotarcie do przejazdu kolejowego zlokalizowanego na granicy Parzniewa i Pruszkowa. Czy wprowadzona zmiana nieco rozładuje korki w Pruszkowie? Tego dowiemy się po jakimś czasie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.