Ciepło w komunikacji

Region

Początek „sezonu grzewczego” w środkach komunikacji miejskiej zaplanowano na 1 listopada. Służby nadzoru ruchu ZTM cały czas kontrolują – z elektronicznymi termometrami w ręku - warunki, w jakich podróżują warszawiacy. Jeśli w październiku temperatury powietrza drastycznie spadną, ZTM podejmie działania, by ogrzewanie we wszystkich pojazdach zostało włączone na stałe wcześniej.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi do 1 listopada, wszyscy przewoźnicy autobusowi – Miejskie Zakłady Autobusowe oraz firmy Mobilis, PKS Grodzisk Mazowiecki i ITS Michalczewski są zobowiązani w umowach do utrzymania w pojazdach temperatury w przedziale 18 – 25 stopni Celsjusza. W pojazdach wyposażonych w klimatyzację, poniżej 18 stopni nawiew ciepłego powietrza powinien włączać się automatycznie.

Warto podkreślić, że w starszych typach tramwajów oraz części modeli autobusów ogrzewanie można włączyć tylko w zajezdni przed wyruszeniem w trasę. Kierowcy bądź motorniczowie nie mają możliwości regulowania temperatury wewnątrz pojazdów. Stały nawiew gorącego powietrza nie wpłynąłby korzystnie na komfort podróży, w sytuacji gdy temperatury na zewnątrz w ciągu dnia wzrastają powyżej 10 stopni Celsjusza.

ZTM analizuje także sygnały od pasażerów zgłaszane infolinii. W ostatnich dniach odnotowano jedynie jednostkowe zgłoszenia dotyczące temperatur w pojazdach komunikacji miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.