Choinki odbierze MZO

Pruszków

Święta już za nami i w wielu domach zaczynają się poświąteczne porządki. Tylko co zrobić z prawdziwą choinką? Mieszkańcy Pruszkowa mogą je oddać i nic za to nie płacić.

Święta, święta i po świętach. Z wielu domów powoli zaczynają znikać świąteczne ozdoby. Bombki i łańcuchy trafiają do pudełek, podobnie jak lampki i stroiki. Jednak ci którzy w święta cieszyli się z prawdziwej pachnącej lasem choinki coś muszą z nią zrobić… W Pruszkowie, jak co roku organizowana jest zbiórka choinek.

Przypominamy o możliwości odbioru choinek z nieruchomości zamieszkałych w terminach od 2 stycznia do 15 lutego. W zabudowie jednorodzinnej choinki odbierane są w każdą środę. Zapotrzebowanie należy zgłosić oo Wydziału Ochrony Środowiska pod numerami telefonów 22 735 87 99, 22 735 88 17 – zachęcają urzędnicy.

Drzewka nie trzeba specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, że choinkę trzeba wystawić przed nieruchomość o 6 rano w dniu odbioru. My polecamy zrobić to jednak wieczorem, na dzień przed planowanym odbiorem.

A co gdy mieszkamy w bloku? – W zabudowie wielorodzinne choinki są odbierane w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych. Choinki po zgłoszeniu do zarządcy nieruchomości należy wystawić przed 6 rano w dniu odbioru lub dzień wcześniej przy altanie śmietnikowej. Choinki można również dostarczyć bezpośrednio do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Stefana Bryły 6 w czwartek i piątek w godzinach 10.30 – 16.30 oraz soboty w godzinach 8.00 – 14.00 – przypominają urzędnicy.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Choinki odbierze MZO”

 1. ooo pisze:

  Mi się kiedyś zdarzyło, że nie wystawiłem przed 6.00 i 6.05 widziałem odjeżdżającą śmieciarkę

 2. 1qaz pisze:

  niech ktos mnie oswieci, po kiego odpady maja byc wystawione juz o 6ej rano? MZO nigdy o 6ej nie odbieraja odpadow, a w trakcie dnia. Ich ulubiona pora to miedzy 7:30 a 9a, w godzinach szczytu. Wielokrotnie widzialem, jak blokuja Szopena czy Woj.Polskiego w porannym szczycie. Szczytem byl odbior zoltych workow z Szopena i blokada przez kilkanascie minut calej ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły