Chcieli wymusić haracz, trafią do więzienia

Region

Policjanci z pruszkowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami centralnego biura śledczego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali wymusić haracz w wysokości 10 tys. euro od pruszkowskiego przedsiębiorcy. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Kilka dni temu mundurowi otrzymali informację, że od jednego z właścicieli firm działających na terenie naszego powiatu przestępcy zażądali pieniędzy „za ochronę”. Sprawcy zaciągnęli poszkodowanego do samochodu. Mężczyzna został pobity pałką teleskopową i pięściami. Napastnicy grozili mu dalszymi represjami. Przestępcy za „ochronę” chcieli opłaty w wysokości 10 tys. euro oraz miesięcznych wpłat po 1 tys. euro. Poszkodowany został też okradziony z posiadanej biżuterii.

Kryminalni ustalili dane przedsiębiorcy. Mężczyzna miał liczne obrażenia po pobiciu, okazało się, że całe zajście miało miejsce dzień przed zgłoszeniem. Po rozmowie z przedsiębiorcą policjantom udało się ustalić sprawców już po dwóch dniach od zdarzenia. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców Pruszkowa: 31-letniego Tomasza K. i 33-letniego Mariusza F. oraz Piotra P., 40-letniego mieszkańca Warszawy.

Policjanci przeszukali mieszkania napastników. W jednym z nich znaleźli przedmioty, którymi napastnicy mogli posługiwać się w trakcie pobicia. Funkcjonariusze zgromadzony materiał  przekazali do prokuratury. Mundurowi będą wnioskować o umieszczenie trójki zatrzymanych w areszcie. Za wymuszenie grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.