Chcą odwołania starosty. Mieszkańcy zbierają podpisy

Region

W Podkowie Leśnej rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o odwołanie starosty grodziskiego Marka Wieżbickiego.

Powodem dla którego mieszkańcy chcą odwołania starosty jest trwający od dłuższego czasu konflikt dotyczący dróg w mieście ogrodzie. – My, mieszkańcy Podkowy Leśnej mówimy DOŚĆ i nie zgadzamy się, aby szkodliwe dla naszego miasta działania Starosty dalej prowadziły do trwających wiele lat przepychanek Starostwa Grodziskiego z władzami podkowiańskimi o uzgodnienia projektów drogowych na poszczególne ulice. Nie ma naszego przyzwolenia na przewlekłe, biurokratyczne i nienależyte wydawanie przez Starostę Wieżbickiego opinii komunikacyjnych na przebudowę podkowiańskich dróg – czytamy we wniosku.

– Nie zgadzamy się na dalsze wydawanie z uporem maniaka przez Starostę Wieżbickiego opinii komunikacyjnych na projekty drogowe w oparciu o niewłaściwą podstawę prawną – Podkowa Leśna to nie ściernisko, tu nikt nie chce wytyczać i budować nowych dróg lub autostrad, my chcemy przebudowy istniejących ulic i wprowadzenia nowoczesnej, przyjaznej mieszkańcom organizacji ruchu. Od kilkunastu lat słyszymy od Starosty Wieżbickiego te same argumenty: nasze drogi są za wąskie i nie spełniają warunków technicznych, nie mamy trójkątów widoczności, przeszkodą jest przydrożny starodrzew, ostatnio nawet rzekomy „grunt rodzimy”. Prawdziwą przeszkodą jest złe zarządzanie i brak nadzoru Starosty nad urzędnikami – zaznaczają mieszkańcy. Ztreścią całości można zapoznać się tu.  

Wniosek skierowany jest do radnych powiatu grodziskiego, bo to oni mogą w głosowaniu odwołać starostę. W ostatnim czasie to druga inicjatywa mieszkańców Podkowy Leśnej polegająca na zbieraniu podpisów. Pierwsza dotyczy przeprowadzenia referendum w sprawie tzw. „wielkiej Warszawy” czyli połączenia podwarszawskich gmin z Warszawą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.