Chcą iść śladami Federera

Brwinów

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Żółwina chcą być jak gwiazdy tenisa i wygrywać mecz za meczem. Jeśli zwyciężą w turnieju w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”, pojadą do Disneylandu w Paryżu.

Wystarczyło nagrać krótki filmik i przystąpić do konkursu. Zrobiły to Szkoła Podstawowa w Żółwinie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie, które przystąpiły do walki o udział w projekcie „Dzieciaki do Rakiet”. Łącznie napłynęło 113 zgłoszeń z całej Polski. Szkoły z gminy Brwinów walczyły o pięć premiowanych miejsc w regionie warszawskim.

Radość wybuchła w żółwińskiej placówce. Wspólne dzieło klubu KS Tennis Life, który zachęcał do udziału w konkursie oraz dzieci, rodziców i nauczycieli zdobyło czwarte miejsce w głosowaniu internautów. Filmik „Od Żółwika do Federera” okazał się przepustką do finałowej „50”. Co dalej? Teraz czas na ciężką pracę. Trzeba wziąć rakietę dłoń i trenować niczym Roger Federer i Rafael Nadal, aby odnieść sukces.

Ale nie wszystko jest w rękach i głowach uczniów. Ważną rolę odgrywają również trenerzy. W listopadzie szkoleniowcy Polskiego Związku Tenisowego przeprowadzą dwudniowe szkolenia, których celem będzie przekazanie nauczycielom wiedzy z zakresu najnowszych metod szkoleniowych tenisa oraz przygotowanie do rywalizacji drużynowej w ramach akcji. – Postaramy się znaleźć wśród tych dzieci sportowe talenty i wychować z nich mistrzów tenisa – zapowiada Waldemar Cecuła, prezes KS Tennis Life.

Nauczyciele mają czas, aby wytypować tych, którzy powalczą w zawodach. W marcu 2018 roku planowane są zmagania wewnątrzszkolne, które pomogą wyłonić reprezentację placówki. Z kolei w kwietniu odbędzie się rywalizacja 50 szkół z 10 miast. Wszyscy będą chcieli dostać się do wielkiego finału, gdzie na zwycięzców będzie czekała nagroda w postaci wyjazdu do Disneylandu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.