Chaosu drogowego ciąg dalszy

Region

Już samo zamknięcie Dźwigowej wywołało ogromne utrudnienia we Włochach. Teraz drogowcy zwęzili jeszcze wjazd do tunelu na Globusowej. Korki zablokowały całą dzielnicę.

Na warszawskich Włochach trwa seria remontów drogowych. Od zeszłego piątku nieprzejezdna jest ulica Dźwigowa. W ostatnim czasie pojawiło się kolejne utrudnienie. Na skrzyżowaniu Chrobrego z Popularną kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, z którego mogą skręcić do tunelu lub w prawo, w Popularną.

Okazuje się, że zwężenie ul. Chrobrego przed Globusową spowodowane jest awarią sieci wodociągowej. Drogowcy tłumaczą, że w tym miejscu osiada grunt i dlatego pas został zamknięty. Za tą naprawę odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W ostatnim czasie natłok remontów w tej okolicy skomplikował życie zarówno kierowcom jak i pasażerom komunikacji miejskiej. Drogowcy zamknęli Dźwigową w ubiegły piątek, gdyż jezdnia i odwodnienie wymagały natychmiastowego remontu. W związku z tym ZTM zawiesił 2 linie autobusowe oraz skrócił trasy trzech kolejnych. Dodatkowo uruchomiona została linia zastępcza Z-9.

Od połowy września kolejarze na stacjach PKP w Ursusie i we Włochach wymieniają izolacje między torowiskiem a przejściami podziemnymi, przez co zamknięty jest jeden tor podmiejski. Natomiast kilkaset metrów dalej na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z Łopuszańską trwa budowa węzła komunikacyjnego

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.