Burze z gradem, intensywne opady deszczu

Region

IMGW ostrzega mieszkańców Mazowsza przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. W naszym regionie przewiduje się intensywne opady deszczu, a także silne burze z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla kilku województw. Dziś może zagrzmieć nad całym Mazowszem, w tym w powiatach pruszkowskim i grodziskim. Mieszkańcy muszą przygotować się także na porywisty wiatr, grad i deszcz.

Co dokładnie przewidują synoptycy? – Prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu (pierwszego stopnia), a od godzin porannych także burz (drugiego stopnia). Prognozowana suma opadów do 40 mm, porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad – napisano na stronie internetowej IMGW.

Ostrzeżenie ma obowiązywać tylko do godz. 20.00, lecz niewykluczone, że sytuacja ulegnie zmianie. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz i intensywnych opadów IMGW prognozuje w 80 proc. Pochmurna i deszczowa pogoda ma utrzymać się do środy.

W miniony piątek silny wiatr sprawił, że na ulicach pojawiło się mnóstwo gałęzi. W kilku przypadkach wichura doprowadziła do powalenia drzew. Pisaliśmy na ten tematu tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.