Burmistrz odpiera zarzuty

Podkowa Leśna

Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej na sesji Rady Miasta wygłosił oświadczenie w sprawie zarzutu prowadzenia działalności gospodarczej, który dotyczy jego osoby.

Według danych Krajowego Rejestru Sądowego Tusiński nadal figuruje jako członek zarządu spółki Project, którą w 2005 r. założył wraz z żoną. 17 lutego jako pierwsi skontaktowaliśmy się w tej sprawie z burmistrzem. Wyjaśniał wówczas, że nie jest udziałowcem w żadnej spółce i nie prowadzi działalności gospodarczej. – Wszystko zostało załatwione dawno temu w ustawowym terminie – podkreślał Tusiński.

Na sesji Rady Miasta, która odbyła się wczoraj (22 lutego) burmistrz wygłosił oświadczenie w tej sprawie. Przypomnijmy, że samorządowcy mają trzy miesiące od dnia złożenia ślubowania aby zrezygnować z prowadzenia firm oraz zasiadania w zarządach spółek. – W dniu 22 grudnia 2014 roku złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki „Project” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podkowie Leśnej wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000233291 – czytamy na blogu Tusińskiego.

Burmistrz szczegółowo opisał czynności jakie wykonał aby pozbyć się udziałów w spółce Project. – W dniu 23 grudnia 2014 roku, w kancelarii notarialnej w Pruszkowie, w obecności notariusza dokonałem zbycia wszystkich udziałów spółki prawa handlowego „Project” sp. z o.o. w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi – Repetytorium A nr: 6987/2014 ( zgodnie z art. 170 k.s.h. ) – informuje Tusiński.

Z bloga dowiadujemy się, że postępowanie wyjaśniające wojewody mazowieckiego zostało poprzedzone doniesieniem złożonym przez członka zarządu lokalnego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, który także jest wiceprezesem Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz byłej pracownicy urzędu miasta. Według burmistrza: – To haniebna i bezpardonowa próba destabilizacji i oczerniania podkowiańskiego samorządu, jego mieszkańców i stowarzyszeń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.