Burmistrz apeluje o porządek

Milanówek

Nie ulega wątpliwości, że porządek w przestrzeni miejskiej jest istotny. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają. Burmistrz Milanówka apeluje do mieszkańców o dołożenie wszelkich starań i troskę o porządek.

Dla wielu osób spacer jest ulubioną formą relaksu. W tym celu całe rodziny wybierają się do parków i lasów, aby zaznać spokoju bądź też kontaktu z naturą. Zdarza się, że natykają się na śmieci. Dla wielu osób las nadal pozostaje miejscem, gdzie można wywieźć pozostałości po remoncie domu bądź pozbyć się nadmiaru opadów.

Burmistrz Milanówka mówi stanowcze „nie” takim praktykom. Podkreśla, że porządek jest ważny dla wszystkich i służy zdrowiu. – Zwracam się do Państwa z apelem dotyczącym utrzymania porządku i czystości tak w naszym mieście jak i na terenie waszych posesji. Dbałość o porządek w naszym otoczeniu służy nie tylko lepszej estetyce, ale też zdrowiu i dobremu samopoczuciu –  podaje Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Jednak muszą pamiętać o tym wszyscy. Na każdym kroku należy podkreślać, że wspólnie można osiągnąć cel. Należy zacząć od troski o teren wokół posesji i krok po kroku rozszerzać zakres działania. – Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców bez wyjątku. W trosce o estetyczny wygląd nie wyrzucajmy odpadów do lasu! Nie zaśmiecajmy parków! Zadbajmy w miarę naszych możliwości o nasze budynki i zieleń wokół posesji. Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy naszego wspólnego dobra, dbajmy wszyscy o ład i porządek. Nasza gmina posiada wiele walorów przyrodniczo – krajobrazowych oraz historycznych, dlatego zwracam się do Państwa z apelem o dbanie o tereny, których jesteśmy gospodarzami – apeluje Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.