Budowa przedszkola ruszy niebawem

Raszyn

Władze gminy Raszyn szukają firmy, która zajmie się budową ośmiooddziałowego przedszkola przy ul. Poniatowskiego. – Mamy nadzieję, że przedszkole przyjmie dzieci już we wrześniu 2017 r. – mówi nam Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Jeszcze trzy lata temu przy ul. Poniatowskiego w Raszynie działało gminne przedszkole. Budynek, w którym mieściła się placówka nie był w najlepszym stanie. Dlatego też raszyńscy włodarze postanowili przenieść dzieci do nowego przedszkola przy ul. Lotniczej. Stary budynek został rozebrany. Już wtedy mówiono, że w jego miejscu powstanie nowa placówka o tym samym przeznaczeniu.

Od tamtej pory na terenie przy Poniatowskiego nic się nie działo. Po rozebraniu budynku i uporządkowaniu terenu próżno szukać tu kogokolwiek. Ale niebawem ruszy tu budowa nowej placówki. Władze Raszyna szukają firmy, która wybuduje tu przedszkole z ośmioma oddziałami. Pierwotnie zakładano, że oddziałów będzie tylko sześć. Decyzja o powiększeniu placówki wydłużyła nieco wszystkie procedury.

Na początku maja raszyński urząd powinien wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Prace najprawdopodobniej wystartują na przełomie maja i czerwca. Nowy obiekt ma być gotowy do końca czerwca 2017 r. Jak będzie wyglądał? Budynek będzie dwukondygnacyjny. W środku znajdzie się hall z górnym doświetleniem. Co ciekawe będzie on pełnił również funkcję wewnętrznego placu zabaw. Budynek podzielono na kilka stref funkcjonalnych: wejściową – z szatniami, sanitariatami i poczekalnia dla rodziców, edukacyjną – w której znajdzie się osiem sal z magazynkiem, pokojem nauczyciela i sanitariatami oraz wyjściem na taras, zajęć dodatkowych – na pietrze znajdą się sale: plastyczna, zajęć gimnastycznych i terapeutycznych. Na piętrze znajdą się również pomieszczenia administracji i gabinety logopedy i psychologa. Budynek przedszkola będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w poruszaniu się pomiędzy piętrami pomoże im winda.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.