Budowa Park of Poland wystartowała?

Region

W okolicy Mszczonowa na terenie przeznaczonym pod budowę największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej pojawili się robotnicy, którzy stawiają ogrodzenie.

Park of Poland ma powstać w miejscowości Wręcza blisko Mszczonowa w odległości ok. 60 km od stolicy pomiędzy autostradą A2 a drogą szybkiego ruchu S8. Wczoraj, 23 lutego inwestor poinformował o rozpoczęciu robót. – Prace związane z ogrodzeniem pierwszego etapu budowy Park of Poland rozpoczęte! – napisano na stronie facebookowej Park of Poland.

W grudniu ubiegłego roku inwestor Global City Holding wystąpił do Starostwa Powiatowego w Żyrardowie o pozwolenie na budowę kompleksu basenów. Jak informowali wtedy przedstawiciele firmy: „zakończył się proces przygotowawczy, a rozpoczął się proces wykonawczy”. 

– Projekt Park of Poland obecnie jest w pierwszej fazie rozwoju, trwają prace związane z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń. Przewidujemy, że faza projektowa zakończy się około 18 miesięcy po tym, jak otrzymamy wszystkie pozwolenia. – powiedział nam w styczniu 2016 roku Peter Dudolenski, dyrektor wykonawczy Global City Holdings.

Park rozrywki zaoferuje wiele form rozrywki m.in. aquapark, park tematyczny, czy hotel. Pierwszym etapem budowy ma być aquapark składający się z: ogromnego basenu z rozsuwanym dachem, tropikalnej wyspy, zjeżdżalniami wodnymi, SPA, restauracją i wieloma innymi elementami. Zresztą zobaczcie sami:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.