Budowa hali weszła w kluczowy etap

Brwinów

Zaglądamy na teren budowy hali sportowej w Brwinowie. Inwestycja właśnie wchodzi w ważny etap. Rozpoczęły się bowiem prace związane z zadaszeniem budynku.

W Brwinowie przy ul. Piłsudskiego powstaje jedna z najważniejszych dla gminy inwestycji. Chodzi o halę sportową przy Zespole Szkół nr 1. Prace ruszyły w listopadzie ubiegłego roku i postępują w iście zawrotnym tempie. Kilka dni temu do Brwinowa dotarły ważne elementy konstrukcyjne, a dokładniej wiązary dachowe, które pozwolą na rozpoczęcie prac związanych z zadaszeniem obiektu.

Dostarczenie na budowę elementów konstrukcyjnych było nie lada wyczynem. Wszystko przez ich gabaryty. – W nocy na naszą budowę hali sportowej w Brwinowie przyjechał pojazd nienormatywny, który przywiózł wiązary dachowe o długości 29 m. Właśnie rozpoczęto przygotowania do ich rozładunku. Ta chyba najbardziej widowiskowa część budowy potrwa do ok. 11.00. – pisał 5 maja na swoim fanpage’u Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dzięki tym elementom wykonawca może przygotować się do kolejnego etapu prac. Chodzi oczywiście o dach obiektu. Ze względu na to, że hala jest budowa w standardzie pasywnym izolacja termiczna dachu zostanie wykonana z materiału o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. To rozwiązanie zminimalizuje utratę ciepła z budynku. Montaż konstrukcji potrwa około trzech tygodni. Dach hali ma być gotowy w sierpniu.

Z nowej hali sportowej uczniowie będą mogli korzystać już w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w czerwcu 2017 r. W środku znajdzie się boisko o wymiarach 44,75 na 22,5 m, które będzie można podzielić na trzy części. Na 90 m kw. powstanie siłownia. Nie zabraknie też szatni, pokoi dla trenerów czy sal do masażu. Całość uzupełni widownia z 224 miejscami siedzącymi.

Koszt całej inwestycji to ponad 9 mln zł , z czego około 2 mln zł pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla Województwa Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.