Budowa boiska wystartowała

Milanówek

Rozpoczęła się budowa wielofunkcyjnego boiska przy ul. Szkolnej w Milanówku. Obiekt powinien być gotowy do końca października br.

Inwestycja stanowi kolejną odsłonę zadania „Budowa Centrum Sportu i Rekreacji GRUDÓW – Etap III”, w ramach którego zrealizowano m.in. halę sportową przy Zespole Szkół Gminnych nr 1. Prace związane z budową boiska wystartowały. – Ruszył już I etap budowy Centrum Sportu i Rekreacji Grudów przy ul. Szkolnej. Obiekt jeszcze w tym roku będzie dostępny dla uczniów ZSG nr 1 oraz dla mieszkańców – informuje Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

W ramach zadania zostanie zlikwidowane istniejące boisko asfaltowe. W jego miejsce pojawi się wielofunkcyjny obiekt, na którym będzie można grać m.in. w koszykówkę i piłkę ręczną. Boisko zostanie wyposażone w nawierzchnię z trawy syntetycznej i włókien polipropylenowych. Za bramkami pojawią się dwa pięciometrowe piłkochwyty. Teren zostanie oświetlony.

Z pewnością boisko będzie wielką atrakcją dla młodszych, ale i starszych mieszkańców miasta-ogrodu. Planowana jest również budowa zaplecza szatniowo-magazynowego, które zostanie wyposażone w media. Odwiedzający będą mogli przemieszczać się po chodnikach z kostki betonowej.

Milanowski magistrat postępowanie na budowę boiska wielofunkcyjnego z zapleczem ogłosił w lutym. Pod koniec marca podpisano umowę z wykonawcą, który przedstawił ofertę opiewającą na ponad 1,2 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 października br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.