Brwinowski park miejski wzbogaci się o nowe elementy

Brwinów

W ostatnim czasie urząd w Brwinowie ogłosił dwa kolejne przetargi dotyczące zagospodarowania parku miejskiego (choć jeden już został unieważniony). Jeden dotyczy ogrodu botanicznego, zaś drugi m.in. budowy wybiegu dla psów.

W ubiegłym roku gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na rewitalizację parku miejskiego w wysokości 2,1 mln zł. Do dziś rozstrzygnięto już przetargi dotyczące m.in. budowy drogi w parku miejskim, projektu ogrodu botanicznego oraz powstania murków z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami. Przyszedł czas na kolejne zmiany.

Gmina podzieliła kolejne zadania na dwa przetargi. Pierwszy dotyczy ogrodu botanicznego. W pierwszym etapie (w tym roku) powstanie oświetlenie parkowe wraz z monitoringiem terenu oraz przyłącze wodociągowe ze studnią wodomierzową wraz z systemem nawadniania. W przyszłym roku wykonawca będzie musiał wybudować małą architekturą (budynek gospodarczy na narzędzia ogrodowe, nawierzchnia, ogrodzenie, ławki, tablice, kosze, budki lęgowe itd.) oraz nasadzenia zieleni.

Podobnie został podzielony kolejny przetarg, który został unieważniony (wkrótce zapewne zostanie ogłoszony ponownie). W tym roku planuje się wykonanie przewodów wodociągowych, budowę sieci energetycznej wraz z oświetleniem terenu oraz rozbiórkę i budowę ogrodzenia. Wodociągi mają tutaj posłużyć do wykonania dwóch poideł, zlokalizowanych przy szachownicy i na wybiegu. Znacznie ciekawiej prezentują się prace na przyszły rok. Wtedy powstaną elementy małej architektury, alejki żwirowe, zagospodarowana zostanie zieleń oraz… powstanie wybieg dla psów.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Brwinowski park miejski wzbogaci się o nowe elementy”

 1. muszkin pisze:

  Przepraszam, czy będzie poidełko dla mojej żony? Strasznie lubi napoje wyskokowe. I nic na to nie mogę poradzić.

 2. Brwinowianin pisze:

  …ten park to dzieło przypadku i architektonicznego nieładu !
  Zacytują klasyka –
  „wygląda to jak gówno w lesie ” 🙂 !

 3. bbc pisze:

  Dobrze by było, gdyby ktoś zaczął dbać o jakąś spójną wizję tego parku. Postawione ostatnio modernistyczne gambiony mają się jak pięść do nosa do rustykalnej Nivei i pieńka z misiami, z jeszcze innej parafii są latarnie, a te cepeliowskie flamingo-kwietniki to już w ogóle…

 4. Brwinowianin pisze:

  Proszę, co to znaczy jak jest BAT w postaci rządów Prawa i Sprawiedliwości ! Skończyło się pranie Vatu i wyprowadzanie pieniędzy ! A gminy są zmuszone wydawać publiczne pieniądze, NASZE PIENIĄDZE !

 5. qazz pisze:

  i co z tego jak ten park jest znany tylko z tego, że można tam dostać w zęby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły