Brwinowski park miejski wzbogaci się o nowe elementy

Brwinów

W ostatnim czasie urząd w Brwinowie ogłosił dwa kolejne przetargi dotyczące zagospodarowania parku miejskiego (choć jeden już został unieważniony). Jeden dotyczy ogrodu botanicznego, zaś drugi m.in. budowy wybiegu dla psów.

W ubiegłym roku gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na rewitalizację parku miejskiego w wysokości 2,1 mln zł. Do dziś rozstrzygnięto już przetargi dotyczące m.in. budowy drogi w parku miejskim, projektu ogrodu botanicznego oraz powstania murków z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami. Przyszedł czas na kolejne zmiany.

Gmina podzieliła kolejne zadania na dwa przetargi. Pierwszy dotyczy ogrodu botanicznego. W pierwszym etapie (w tym roku) powstanie oświetlenie parkowe wraz z monitoringiem terenu oraz przyłącze wodociągowe ze studnią wodomierzową wraz z systemem nawadniania. W przyszłym roku wykonawca będzie musiał wybudować małą architekturą (budynek gospodarczy na narzędzia ogrodowe, nawierzchnia, ogrodzenie, ławki, tablice, kosze, budki lęgowe itd.) oraz nasadzenia zieleni.

Podobnie został podzielony kolejny przetarg, który został unieważniony (wkrótce zapewne zostanie ogłoszony ponownie). W tym roku planuje się wykonanie przewodów wodociągowych, budowę sieci energetycznej wraz z oświetleniem terenu oraz rozbiórkę i budowę ogrodzenia. Wodociągi mają tutaj posłużyć do wykonania dwóch poideł, zlokalizowanych przy szachownicy i na wybiegu. Znacznie ciekawiej prezentują się prace na przyszły rok. Wtedy powstaną elementy małej architektury, alejki żwirowe, zagospodarowana zostanie zieleń oraz… powstanie wybieg dla psów.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Brwinowski park miejski wzbogaci się o nowe elementy”

 1. muszkin pisze:

  Przepraszam, czy będzie poidełko dla mojej żony? Strasznie lubi napoje wyskokowe. I nic na to nie mogę poradzić.

 2. Brwinowianin pisze:

  …ten park to dzieło przypadku i architektonicznego nieładu !
  Zacytują klasyka –
  „wygląda to jak gówno w lesie ” 🙂 !

  • Tomek pisze:

   Na pewno bardziej Ci się podobał jak rządził uwielbiany przez Ciebie Guzik. Człowieku zmień lekarza bo ten cie oszukuje

   • brwinowianin pisze:

    Tomaszku, nie porównujmy obecnych czasów do tego co było 15 lat temu? A może cofniemy się do 1939 r ?
    Twoje odbieranie rzeczywistości wymaga przynajmniej konsultacji w Tworkach.

    • Tomek pisze:

     To właśnie twoje postrzeganie rzeczywistości jest bardzo specyficzne i wymaga natychmiastowego leczenia. Ja w przeciwieństwie do Ciebie zauważam zmiany jakie zaszły w mieście odkąd burmistrzem jest Kosiński i nie ma potrzeby cofać się do czasów wojny tylko Twojego ulubieńca który nic nie robił. Ale tobie nie pasuje opcja polityczna z jakiej jest burmistrz i nic Ci nie pasuje.

     • Brwinowianin pisze:

      @_wystarczyłoby bardzo niewiele żebym się nie czepiał, ale Kosiński zaniedbuje podstawowe prawa brwinowian do czystości w mieście, a kiedy pisze się o czymś wprost, to można być pewnym że Kosiński zrobi dokładnie na odwrót, czyli jest przekorny i krnąbrny jak małe dziecko, które się obraża.
      Zobaczmy jak wygląda rondo na tzw. obwodnicy Moszna, tony ziemi zalegające przy krawężnikach !
      Albo jak wygląda chodnik od Domaniewa do Moszny, z przeznaczeniem też jako ścieżka rowerowa.
      – Chodnik, który pierwotnie miał 3,5 metra szerokoścui obecnie ma 1,5 , bo zalegają tony piachu, na który zaczyna wrastać trawa…
      – I TO SA FAKTY , TO JEST NIEDBALSTWO BURMISTRZA KOSIŃSKIEGO !
      a wy , czyli tzw. „dobro wspólne” zamiast skupić sie na poprawie sytuacji, walczycie z każdym kto krytykuje.

    • Tomek pisze:

     Widzę że masz bardzo wysokie mniemanie o sobie jeśli myślisz że burmistrz robi własne Tobie na złość. Ciągle piszesz tylko o piasku na drogach i innych patykach ale myślę że jest o wiele więcej ważniejszych rzeczy do zrobienia i już zrobionych. I przede wszystkim ja nie jestem „wy” tylko Tomek i staram się być obiektywny dlatego zauważam różnice w rozwoju miasta odkąd rządzi Kosiński. A „Wam” nic nie pasuje.

     • Brwinowianin pisze:

      Tomaszku więc skoro syf na drodze nie jest taki ważny wedle Was, to życzę Ci aby Twoje dziecko zaliczyło szlif na rowerze na takim zasyfiałym chodniku czy ulicy…
      Wtedy zapewne przyznasz mi rację :)!
      No niestety , nie powinno życzyć się źle nawet największemu wrogowi, ale widzę że niektórzy nawet tak oczywistych kwestii nie rozumieją i odwracają rzeczywistość.
      Gmina jest zaniedbana przez „dobro wspólne” i to widać.
      Wszystkie drogi gminne są zasyfiałe, a posprzątano tylko te główne ulice, za które odpowiada Powiat. I dlatego mamy posprzątaną ulicę Pszczelińską, Pow.W-wy, Grodziską, Wilsona, Biskupicką.
      Skoro burmistrz Kosiński nie potrafi zadbać o nasze ulice, to może niech wszystki odda we władanie Powiatu?
      Szkoda że tak się nie da prawda ?

     • Tomek pisze:

      To bardzo mile czego mi zyczysz, moje dzieci ni jezdza na rowerach po chodnikach. Ja Ci życzę że dużo zdrowia zwłaszcza psychicznego bo widać że Ci szwankuje. Mam nadzieję że brałeś w sobotę udział w sprzątaniu miasta zorganizowanego przez burmistrza i dałeś przykład swoją postawą i pokazałeś jak bardzo zależy Ci na porządku. Powtarzasz sie jak zdarta plyta przy okazji kazdego innego tematu tylko syf syf i syf dlatego uwazam ze jestes ślepy i nigdy nie przyznasz jak bardzo zmienil sie Brwinów odkąd burmistrzem jest Kosiński (na lepsze oczywiście)

     • Brwinowianin pisze:

      @Tomasz/Tomek: ___owszem, powtarzam się bo stan rzeczy nie zmienia się od kiedy Kosiński został burmistrzem .
      Tak wielkie zaniedbania w kwestii czystości , czy brak inwestycji w centrum miasta (chodnik koło żabki i przy szewcu) , dziurawe ulice w samycm centrum (tzw. Rynek 1) , stare zardzewiałe barierki w tunelu, czy brak płytek na schodach z tunelu w kier.ul. Pruszkowskiej …itd…to przecież nie wymaga wielkich inwestycji ?
      A z tym sprzątaniem miasta w ramach czynu społecznego to tylko pokazuje jakiej opcji politycznej jest Kosiński, z czym już nawet nie kryje się.
      Chcę żeby brwinowainie byli świadomi tego, że tzw. „dobro wspólne” to inaczej Platforma Obywatelska !
      PS.
      Musicie wiedzieć, że jeśli zginie na drodze jakiś np. motocyklista, to możecie czuć sie współwinni jego śmierci na czele z Burmistrzem Kosińskim. TAK TAK…Piach na drogach to bezpośrednie zagrożenie życia dla motocyklistów.
      W innych krajach taki urząd gminy jak w Brwinowie zostałby centralnie zdymisjonowany za zaniedbania w utrzymywaniu czystości.

     • Tomek pisze:

      W jakich krajach? W Rosji, Korei płn, Białorusi? Na szczęście jeszcze twój ukochany rząd nie ma takiej władzy żeby nas wyprowadzić z UE. Niestety wszystko sprowadzasz do polityki to słabe. A inwestycje o których mówisz są oczywiście potrzebne ale Twój ulubieniec nie zrobił w tym temacie nic że nie wspomnę o tunelu który był ciągle zalany bo Guzik nie potrafił załatwić spraw z PKP. Zresztą nic nie potrafił załatwić bo Brwinów miał ostatnie miejsce w Polsce pod względem wykorzystania środków unijnych…nieudacznik. A Ci dawcy o których piszesz giną głównie przez swoją głupotę i nadmierna prędkość albo nieuwagę kierowców jeszcze nie słyszałem żeby policja stwierdziła że ktoś zginął prze piasek na ulicy. Czyli nie sprzatales swojego ukochanego miasta bo byłeś zajęty pisaniem bzdur w necie. Przypomnij sobie jak wyglądał park kiedys i dopiero krytykuj ale merytorycznie, narazie szczekasz tylko głośno jak pies.

     • Brwinowianin pisze:

      Wydawało mi się, że TO JUŻ USTALILIŚMY, że nie wracamy do tego co było 20 lat temu tylko rozliczamy obecnego nieroba Kosińskiego ?
      Jedyne czym się zajmuje to lansem i organizają tzw. „mas krytycznych”
      W jakich krajach?
      – w krajach zachodnich tak jest, że dotacje są wstrzymywane za zaniedbania jak obecnie w przypadku Brwinowa .
      PiS NIE CHCE WYJŚCIA POLSKI Z UE, jedynie ma odwagę walczyć o nasze interesy, czego brakowało twoim ulubieńcom z PO – KO – KOD.

     • Tomek pisze:

      I to jest dowód na to że powinieneś się leczyć. Gdyby Kosiński był z pisu to wszystko by Ci pasowało. A tak wolisz żeby zabrać pieniądze dla miasta na inwestycje i żeby było tak pięknie jak za Guzika czyli krzywe chodniki dziurawe drogi ale pozamiatane.

     • Brwinowianin pisze:

      owszem, wtedy byłoby OK bo takiemu człowiekowi mógłbym zaufać. Tymczasem nie ufam komuś, kto podpisuje się pod opcją nieuczciwości i pogardy dla polskości.
      Ale polityka nie jest aż tak istotna w przypadku Brwinowa i zaniedbań Kosińskiego.
      Widać że ta ostatnia jego kadencja będzie najgorszą ze wszystkich.

     • Tomek pisze:

      I w ten sposób wyczerpalismy temat dyskusji. Dopóki nie zmieni się burmistrz na takiego który Ci odpowiada pod względem partyjnym dopóty będziesz krytykował każda rzecz która zrobi Kosiński. Dlatego komentujesz każdy artykuł o Brwinowie ale jedynym argumentem jaki masz jest piasek na ulicach. Na szczęście brwinowianie widzą jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich 10 latach i dlatego wybierają odpowiednie osoby na ten urząd. A Ty że swoimi wypocinami nie jesteś w stanie tego zmienić na szczęście.

     • Brwinowianin pisze:

      zauważyłem że coraz więcej osób jest świadomych Kosińskiego i jego orientacji politycznej przynajmniej tyle pozytywnego .
      Wiele stracił popierając strajk nauczycieli , dzięki temu wreszcie ujawnił się politycznie.
      Teraz brwinowianie przynajmniej wiedzą, że tzw. „dobro wspólne” to inaczej PO – KO – KOD.
      …a JEGO ZANIEDBANIA w utrzymywaniu infrastruktury, sprzątaniu ulic tylko daje mi pożywkę więc paradoksalnie to też jest pozytywne.

     • Tomek pisze:

      Czyli jednak widzisz pozytywy w tych zaniedbaniach, przynajmniej masz okazję pisać te wszystkie bzdury pod każdym tematem dotyczącym Brwinowa. Dobrze że otwarcie przyznales się że chodzi Ci tylko o politykę…niestety bardzo długo będzie trzeba leczyć Ciebie i takich jak ty jak już mądrzy Polacy odsuna PiS i dewelopera Kaczyńskiego od władzy.

     • Brwinowianin pisze:

      Twoje zagubienie jest niesamowite. W ogóle jesteś niesamowity.
      Miejmy nadzieję że Polska nie wróci w ręce złodziejaszków z PO-KO, którzy z Polski uczynili sobie prywatny folwark, i w którym niestety świetnie odnajduje się też część społeczeństwa polskiego, którego jesteś przykładem.

  • Ola pisze:

   DOKŁADNIE, TE KAMIENNE „OGRODZENIA” ni przypiał, ni wypiął 🙂 !

 3. bbc pisze:

  Dobrze by było, gdyby ktoś zaczął dbać o jakąś spójną wizję tego parku. Postawione ostatnio modernistyczne gambiony mają się jak pięść do nosa do rustykalnej Nivei i pieńka z misiami, z jeszcze innej parafii są latarnie, a te cepeliowskie flamingo-kwietniki to już w ogóle…

 4. Brwinowianin pisze:

  Proszę, co to znaczy jak jest BAT w postaci rządów Prawa i Sprawiedliwości ! Skończyło się pranie Vatu i wyprowadzanie pieniędzy ! A gminy są zmuszone wydawać publiczne pieniądze, NASZE PIENIĄDZE !

 5. qazz pisze:

  i co z tego jak ten park jest znany tylko z tego, że można tam dostać w zęby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły