Brwinów: Są pieniądze na autobusy, ale zbyt małe

Region

Znalazły się pieniądze na zawieszone przejazdy autobusowe na terenie gminy Brwinów. Na wczorajszej sesji Rady Miasta, radni zagłosowali „za” zmianami w uchwale budżetowej. Gmina przekaże PKS Grodzisk Mazowiecki 48 tys. zł na wznowienie połączeń.

Kwota ta ma zapewnić komunikację autobusową do końca roku. Pojawia się jednak poważny problem, ponieważ według szacunków PKS, by zapewnić transport na obecnym poziomie potrzeba więcej pieniędzy. Według Radosława Marka z PKS Grodzisk Mazowiecki na przejazdy w ramach trzech linii na terenie gminy Brwinów potrzeba około 61 tysięcy złotych. Nie wiadomo zatem na co konkretnie wystarczą zadeklarowane przez gminę pieniądze.

Przypominamy, że w tej chwili nie jeździ autobus dowożący mieszkańców z Żółwina do Podkowy Leśnej i Brwinowa. Przejazdy na dwóch pozostałych liniach: Pruszków – Parzniew – Brwinów i Pruszków – Brwinów – Błonie odbywają się bez zmian.

Na razie nie wiadomo co zaproponuje PKS w ramach kwoty zadeklarowanej przez gminę. Andrzej Guzik, burmistrz Brwinowa zapowiedział, iż będzie negocjował z grodziskim przewoźnikiem aby do końca roku autobusy jeździły tak jak do tej pory, czyli na trzech liniach.                                  

Mieszkańcy Żółwina zwrócili się w lipcu z oficjalną prośbą do burmistrza miasta o przedłużenie umowy z grodziskim PKS. Pismo w tej sprawie podpisało ponad czterdziestu mieszkańców, którzy prosili także władze miasta o wydłużenie trasy przejazdu autobusu z Żółwina aż do rynku w Brwinowie. Ich rozczarowanie było więc ogromne gdy okazało się, że 5 sierpnia autobus w ogóle nie przyjechał. Rodzice dzieci korzystających z tego połączenia a także osoby starsze i ci, którzy nie mają samochodu z niepokojem myślą o 1 września, choć gmina zapewnia, że połączenie będzie przywrócone.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.