Brwinów z dofinansowaniem na rozbudowę ul. Wolności

Brwinów

Wiele wskazuje na to, że gmina Brwinów otrzyma przeszło 2 mln zł na kontynuację budowy ul. Wolności w Parzniewie.

Dla mieszkańców osiedla mieszkaniowego w Parzniewie ul. Wolności będzie alternatywą dla czekającego na remont odcinka ul. Działkowej. Plany przebudowy ul. Działkowej snute są już od kilku lat. Droga ta znajduje się na pograniczu Pruszkowa i Brwinowa, a jej remont ułatwiłby wyjazd z obu osiedli (Parzniew w Brwinowie i os. Staszica w Pruszkowie). Zwłaszcza że za kilka miesięcy do użytku ma być oddany tunel pod torami PKP budowany w śladzie dawnego przejazdu.


Władze Brwinowa problem z komfortowym wyjazdem z osiedla Parzniew postanowiły załatwić na własną rękę. Jak? Budując ul. Wolności, która przebiega na tyłach osiedla. W tym roku udało im się wybudować fragment od ul. Solidarności do ul. Młodości. Wiele wskazuje na to, że kolejny odcinek zostanie wybudowany już w przyszłym roku.

– Dobra wiadomość dla mieszkańców Parzniewa. Nasz wniosek o dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł na budowę II etapu ul. Wolności w Parzniewie (na odc. od ul. Młodości do ul. Przyszłości) znalazł się na 24. miejscu ostatecznej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie mazowieckich dróg gminnych w 2019 r. Takie wiadomości to ja bardzo lubię – poinformował na swoim facebookowym profilu Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów – Otrzymanie tego dofinansowania oznacza, że będziemy mogli w 2019 r. zakończyć budowę pozostałego odcinka ul. Wolności – dodał.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.