Brak wody spowodowany był uszkodzonym wodciągiem

Pruszków

Około godz. 8.00 w Pruszkowie doszło do awarii wodociągu. Skutkowało to tym, że mieszkańcy kilku budynków przy al. Wojska Polskiego i ul. Dobrej nie mieli dostępu do bieżącej wody. Jak zapewnia MPWiK utrudnienia zostały już zakończone.

Wielu naszych czytelników zastanawiało się czemu w ich kranach zapanowała susza. – Nie wiecie czemu nie ma wody na Wojska Polskiego 46 i Dobrej 12? – spytała nas za pośrednictwem Facebooka pani Agnieszka.

Z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Niestety odpowiedź otrzymaliśmy dopiero wtedy, gdy było już po wszystkim. Co spowodowało awarie w dostawie wody? – W dniu dzisiejszym ok. Godz. 8.00 służby techniczne MPWiK otrzymały zgłoszenie o wypływie wody w rejonie al. Wojska Polskiego 44. Po przybyciu na miejsce, pracownicy pogotowia wodociągowego wyłączyli uszkodzony wodociąg, co skutkowało wstrzymaniem wody do budynków przy al. Wojska Polskiego nr 36, 40, 44, 46 oraz przy ul. Dobrej nr 12, 16 i 18 – mówi nam Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK. – Beczkowozy z wodą pitną zostały podstawione przy al. Wojska Polskiego 40 oraz przy ul. Dobrej 16. Jednocześnie o awarii została powiadomiona administracja budynków – dodaje.

Równiez na dziś zaplanowano prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na terenie Pruszkowa. Dlatego dostępu do wody nie mieli też mieszkańcy ul. Bryły i Paproci (mowa o planowanych wyłączeniach). – Przy ul. Bryły włączano do eksploatacji nowy odcinek przewodu wodociągowego, a przy ul. Paproci wymieniono zasuwę domową. Mieszkańcy opisanych adresów zostali pisemnie powiadomieni o planowanych przerwach w dostawach wody z odpowiednim wyprzedzeniem. Celem prac modernizacyjnych jest poprawa niezawodności pracy sieci dystrybucyjnej oraz zapewnienie niezakłóconych dostaw wody – wyjaśnia Bugaj.

Przedstawiciel MPWiK zapewnił nas, że wspomniane wyłączenia zostały zakończone. Zatem dostawy wody powinny odbywać się już regularnie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.