Boiska zyskają nową nawierzchnię

Pruszków

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni boisk sportowych przy ul. Helenowskiej. – Zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu grudnia – informuje pruszkowski magistrat

Boiska przy ul. Helenowskiej powstały już kilka lat temu i szybko zyskały popularność mieszkańców. Wiele osób przychodzi tu z dziećmi, inni wolą hobbistycznie „pokopać”, a niektórzy prowadzą tu rozgrywki Ligi Szóstek. Wszyscy podkreślają jednak zgodnie, że murawa nie była w najlepszym stanie. Dołki i zapadliska sprawiały, że wiele osób bało się o… skręcenie kostki.

Doraźne remonty i ciągłe naprawianie murawy nie przyniosło poprawy. Miasto postanowiło wykonać nową nawierzchnię na boiskach. Pierwszy przetarg ogłoszono na początku września br. Został on unieważniony, ponieważ złożone oferty były zbyt wysokie. Kolejny przetarg ogłoszono kilka tygodni później. Tym razem udało się już wybrać wykonawcę.

Kika dni temu na terenie boisk przy ul. Helenowskiej pojawili się robotnicy. – Rozpoczęto przebudowę nawierzchni boisk 6 przy ul. Helenowskiej. Obecnie po zdjęciu starej nawierzchni trwają prace przy równaniu terenu. Boiska o powierzchni około 2000 m kw zyskają nową nawierzchnię syntetyczną – informuje pruszkowski magistrat. – Zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu grudnia – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.