Blok Studium ARTEfaktu

Pruszków

Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty zbliża się wielkimi krokami. Prezentujemy ostatni z ośmiu bloków tematycznych imprezy, czyli Studium ARTEfaktu.

ARTEfakty to międzynarodowy festiwal archeologiczny, który uświetni obchody 100-lecia nadania praw miejskich Pruszkowowi. Impreza odbędzie się w dniach 9 – 11 września i będzie się składała z ośmiu bloków tematycznych (o siedmiu już pisaliśmy).

– W ciągu trzech festiwalowych dni, poprzez realizację kilkuset wydarzeń, łącząc aktywności popularnonaukowe, artystyczne i animacyjne ARTEfakty wielowymiarowo przybliżą fenomen, który czekał na swoją wielką chwilę 2000 lat – mówią organizatorzy. Promocja festiwalu trwa już od kilku miesięcy. Wszystko za sprawą Studium ARTEfaktu.

Czym jest to studium? W tym bloku przewidziano umieszczenie drobnych zabytków lub ich wiernych kopii w różnych miejscach Pruszkowa. Do tej pory można było je zobaczyć m.in. w trakcie Śniadań w Parku.
– Artefakty skryte dotąd pod naszymi stopami wychodzą na powierzchnię! Przeszukaj miasto i znajdź zabytki bądź ich wierne kopie. Niepozorne? A jednak najdrobniejsze artefakty zachwycają – mówią organizatorzy imprezy. –Te proste przekazy pokazują, że niepozorne na pierwszy rzut oka przedmioty stanowią źródło poznania przeszłości, w tym najstarszych dziejów Pruszkowa – dodają.

Patronem medialnym ARTEfaktów są „Gazeta WPR” i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.