Blisko tysiąc wydanych kart

Brwinów

Od stycznia wydawana jest Brwinowska Karta Mieszkańca. Posiadaniem dokumentu może pochwalić się już 930 osób. Urząd czeka na 1000 mieszkańca, dla którego przygotowano upominek.

Karta Mieszkańca to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają kolejne gminy. Samorządy liczą na więcej pieniędzy w kasie z podatków, a w zamian oferują szereg zniżek. Od stycznia kartę mieszkańca można wyrabiać w Brwinowie. Gmina zachęciła do jej posiadania zniżkami na komunikację, co przyniosło efekt. – Dużą falę zainteresowania można było zaobserwować przez pierwsze trzy tygodnie. Wówczas tworzyły się kolejki, ponieważ po karty przychodzili rodzice z dziećmi, które dzięki karcie uzyskają bezpłatne przejazdy autobusami. Urząd gminy Brwinów zorganizował też dodatkowo dyżury we wszystkich zespołach szkół, gdzie w wyznaczone dni można było wyrobić kartę – przedstawia Mariusz Romanowski z Urzędu Gminy Brwinów.

Teraz urzędnicy odnotowują mniejszy ruch, ale z niecierpliwością czekają na 1000 mieszkańca, który wyrobi kartę. Brwinowski magistrat przygotował dla niego niespodziankę. – Teraz po kartę przychodzi dziennie ok.10 osób. Nie ma więc kolejek, a wydanie karty trwa ok. 3 min – wprowadzenie danych, wykonanie lub skanowanie przyniesionego zdjęcia, wydruk karty – podaje Romanowski.

Z pewnością chętnych przybędzie, kiedy do programu dołączą kolejne firmy. Obecnie próżno szukać bogatej oferty w gronie partnerów BKM. –  Można się spodziewać, że zainteresowanie wzrośnie, gdy do programu dołączą kolejni partnerzy. Obecnie zniżki dla mieszkańców gminy zaproponowała brwinowska firma Arec oferująca specjalistyczne usługi projektowania automatyki, programowania PLC oraz projektowania automatycznej regulacji – przewiduje przedstawiciel brwinowskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.