Blisko 6 milionów dla Nadarzyna

Nadarzyn

Ponad 270 gospodarstw domowych zostało uwzględnionych w projekcie „OZE w Gminie Nadarzyn”. Urząd pozyskał blisko 6 mln zł na realizację zadania.

Popularność odnawialnych źródeł energii stale rośnie. Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na montaż kolektorów słonecznych bądź pomp ciepła. Problem w tym, że instalacja OZE wiąże się ze sporymi kosztami. Ale w tym przypadku z ratunkiem przychodzi nadarzyński urząd, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 995 720 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Gmina przeprowadziła nabór wniosków osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. W projekcie uwzględniono 271 gospodarstw domowych. Osoby, które nie spełniły wszystkich warunków umieszczone na liście rezerwowej.

Dla wielu gospodarstw projekt „OZE w Gminie Nadarzyn” to szansa wymianę instalacji na korzystnych warunkach. Mieszkańcy ponoszą 20 proc. kosztów inwestycji, reszta środków pochodzi z pozyskanego dofinansowania. Gmina dopina szczegóły. – Przewidujemy, że umowa ta zostanie podpisana do końca czerwca. Wówczas zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wyłonienie firmy lub firm, które dostarczą i zamontują mikro-instalacje w domach mieszkańców gminy Nadarzyn, którzy przystąpili do projektu. Opis istotnych warunków zamówienia zostanie przygotowany w oparciu o założenia przyjęte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, który stanowił załącznik do wniosku o dofinansowanie – poinformował nadarzyński urząd.

Początkowe wydatki związane z OZE są spore, ale w perspektywie czasu koszty ogrzewania maleją. Dodatkowo wspomniane rozwiązanie uchodzi za ekologiczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.