Blisko 430 tys. zł dla Milanówka na selektywną zbiórkę odpadów

Milanówek

Do gminy Milanówek trafiło unijne wsparcie na budowę punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOK. Kwota dofinansowania sięga prawie 430 tys. zł.

– Mamy w tej chwili, nazwę to pseudo PSZOK, a chcielibyśmy żeby to było miejsce, na które mieszkańcy będą chcieli przyjeżdżać żeby oddać to co jest im niepotrzebne na terenie swojej posesji. Milanówek to miasto-ogród, miasto jednorodzinnych domków, miasto ogrodów, też nie tylko na zewnątrz, ale i w środku, a więc dużej ilości trawy, liści i wszelkich odpadów zielonych, które stanowią dla właścicieli nieruchomości problem w momencie gdy skoszą trawę i zbiorą liście i nie mają co z nimi zrobić. A cały system odbioru odpadów komunalnych jest tak skonstruowany, że to gmina za niego odpowiada i jest pośrednikiem pomiędzy przedsiębiorcami a mieszkańcami. Dlatego staramy się to tak zrobić, żeby ułatwić mieszkańcom pozbycie się tego co stanowi dla nich problem – mówiła podczas podpisywania umowy na dofinansowanie burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

Przedsięwzięcie obejmie m.in.: zakup kontenera socjalno-biurowego wraz z niezbędnym wyposażeniem dla pracownika obsługującego PSZOK oraz magazynu kontenerowego, w którym gromadzone będą odpady niebezpieczne i elektroodpady. Powstanie też wiata z kontenerami na odpady takie jak: szkło budowlane, papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady metalowe, biodegradowalne i wielkogabarytowe np. meble. Wydzielone zostanie również pomieszczenie na „drugie życie odpadu”. Trafią tu zużyte, ale nadal sprawne przedmioty użytkowe, które mogą zostać ponownie wykorzystane.

Oprócz tego na terenie PSZOK zostaną ustawione pojemniki na: odzież i tekstylia, gruz betonowy, gruz ceglany, odpady ceramiczne, popioły oraz szkło białe i kolorowe. Wykonane będą przyłącza – wodne, kanalizacyjne i elektryczne. Powstaną też drogi wewnętrzne i chodniki oraz plac manewrowy z miejscami parkingowymi. Zamontowana będzie również samochodowa waga najazdowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.