Biorą się za pielęgnację drzew

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna pozyskała środki na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim. Miasto planuje składać kolejne wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w parku.

Dzięki pozyskanym środkom Podkowa może rozpocząć długo wyczekiwaną rewitalizację parku. Na początek zostaną wykonane prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzewostanu. Na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Podkowa otrzymała 100 tys. zł.

Miasto musi wydać pieniądze do końca roku. – Złożyliśmy wniosek mając dokładnie przemyślane, ile pieniędzy jesteśmy w stanie wydać. Chodzi o to, że my musimy rozliczyć się do końca roku. Mogliśmy pozyskać większe pieniądze. Natomiast chcieliśmy spróbować ruszyć trochę te środki z puli na konserwację zieleni zabytkowej objętej ochroną konserwatorską – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. I dodaje: – Uznaliśmy, że 100 tys. zł to jest taki zakres, który jesteśmy w stanie szybko spożytkować. Zorganizować uproszczone postępowanie przetargowe, w formie zapytania ofertowego bądź ogłoszenia, i wtedy będziemy mogli szybko wyłonić wykonawcę i zrealizować inwestycję.

Podkowa myśli już o kolejnych inwestycjach w parku. W planach jest ubieganie się o kolejne środki, które mogą okazać się pomocne w rewitalizacji. Cała inwestycja może okazać się kosztowna. – Skoro nam się udało to już się szykujemy do pozyskania pieniędzy w przyszłym roku. Rzecz jasna chodzi o duże większe kwoty, które będziemy chcieli przeznaczyć na większą część parku. Przypomnę tylko, że park ma 14 hektarów. Wartość kosztorysowa rewitalizacji była wyceniona na 3,5 mln zł – mówi burmistrz Podkowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.