Bezpłatny kurs komputerowy dla mieszkańców

Region

Komputer i internet jest dla ciebie czarną magią, lub chcesz podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie? Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia komputerowego dla osób po 45. roku życia „Projekt za pan brat komputerem II”. Kurs współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zasięgiem obejmuje województwo mazowieckie.

Jedynymi kryteriami uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 45 lat, zatrudnienie na terenie województwa mazowieckiego, wykształcenie co najwyżej średnie i oczywiście chęci. Projekt przewiduje 80 godzin szkolenia w dwóch obszarach: podstawowym i zaawansowanym. – Szkolenie może być zorganizowane w dowolnej mazowieckiej miejscowości, wystarczy, że zbierze się 8-osobowa grupa. Projekt ten realizowany będzie do czerwca przyszłego roku – mówi Jowita Walicka, specjalista do spraw marketingu „Projekt za pan brat komputerem II”.

Osoby rozpoczynające przygodę z komputerem w trakcie zajęć zapoznają się  m.in. z zasadami pracy z komputerem i urządzeniami z nim współpracującymi. Zdobędą umiejętności posługiwania się np. aplikacjami edytora tekstu, arkusza kalkulacyjego, czy przeglądarki internetowej. Warsztaty pozwolą też na nauczenie się obsługi programów biurowych oraz na zdobycie podstawowych wiadomości na temat internetu.

Osoby zainteresowane kursem zaawansowanym, nie tylko podszkolą się m.in. w zakresie grafiki prezentacyjnej i menadżerskiej, ale po zdaniu egzaminów praktycznych i teoretycznych mogą zdobyć certyfikat ECDL, tj. europejski certyfikat umiejętności komputerowych.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.komputerprzyjacielem.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 22 59 00 705 lub 514 487 879.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.