Bezpłatna pomoc prawna dla kobiet

Region

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej, lekarz odmówił Ci wykonania badania, masz wątpliwości dotyczące swoich praw w relacjach rodzinnych i potrzebujesz pomocy, skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej lub ginekologicznej. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 635 93 92. Ekspertki dyżurujące przy telefonie zaufania Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wysłuchają i pomogą rozwiązać problem.

W związku ze wzrostem liczby zapytań z zagadnień prawnych Federacja uruchomiła telefoniczną pomoc prawną dla kobiet już dwa razy w tygodniu. Teraz prawniczki dyżurują we wtorki i czwartki, w godzinach 16.00 – 20.00.
Zdaniem dyżurującej prawniczki, pani Karoliny Więckiewicz do wiodących problemów z jakimi borykają się kobiety należą m.in. łamanie praw pacjentek w gabinetach lekarskich i na szpitalnych oddziałach ginekologicznych, przemoc domowa  czy procedury postępowań w przypadkach przestępstw na tle seksualnym oraz brak wiedzy z zakresu prawa rodzinnego.

Na brak zainteresowania nie narzekają też ginekolożki. Te dyżurują w każdy poniedziałek w godzinach 16.00 – 20.00.  Najczęstsze sprawy z jakimi się stykają dotyczą antykoncepcji, ciąży, chorób narządów płciowych zarówno kobiet i mężczyzn oraz aborcji.

Ekspertki udzielają porad dotyczących następujących kwestii:
– praw pacjentki gabinetów ginekologicznych – czyli wszystko o badaniach prenatalnych w ciąży, uprawnieniach lekarza, legalnej aborcji i wymaganej dokumentacji
– praw osoby funkcjonującej w związku małżeńskim lub partnerskim – czyli czego można wymagać od partnera w świetle Kodeksu Rodzinnego
– praw pracowniczych w trakcie ciąży oraz okresu macierzyńskiego
– praw osoby pokrzywdzonej w kontaktach z policją i prokuraturą
– zdrowia kobiety – czyli wszystko o antykoncepcji, ciąży, profilaktyce oraz leczenia chorób narządów kobiecych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.