Bezpieczne przejście na Promyka w wakacje

Region

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Promyka i Pływackiej. Prace mają się zakończyć w połowie sierpnia bieżącego roku.

O ustawienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Promyka i Pływackiej rodzice uczniów, dyrekcja i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej walczą od dwóch lat. – Moja córka, podobnie jak wiele innych dzieci, codziennie przechodzi przez skrzyżowanie w drodze do szkoły. Wielu kierowców jeździ tu za szybko, nie zwracając uwagi na ograniczenia prędkości. Sygnalizacja świetlna zapewni dzieciom bezpieczeństwo – mówi pani Katarzyna, mama jednej z uczennic. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu miała powstać w ubiegłym roku na przełomie lipca i sierpnia. Ostatecznie jednak starostwo przygotowało tylko dokumentację techniczną. – Zostaliśmy zmuszeni do przesunięcia tej inwestycji. Jest ona jednak zapisana w projekcie budżetowym na 2011 r. Jeśli rada powiatu zaakceptuje budżet, światła zostaną ustawione na tym skrzyżowaniu jeszcze przed 1 września 2011 r. – informował w listopadzie ubiegłego roku Sławomir Walendowski, ówczesny zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa pruszkowskiego starostwa.

Rada powiatu zatwierdziła projekt budżetu i starostwo ogłosiło przetarg na wykonawcę tej sygnalizacji. – Prace chcemy rozpocząć jak najszybciej. Jednak wykonawcy mogą składać odwołania i cała procedura może się wydłużyć. Dlatego ogłosiliśmy przetarg już teraz, żeby nie doszło do opóźnień w czasie prac budowlanych – zaznacza Jerzy Kongiel, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa powiatu pruszkowskiego. – Termin zakończenia prac wyznaczony jest na 15 sierpnia. Chcemy, żeby przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego sygnalizacja była już w tym miejscu w pełni sprawna – dodaje.

Powiat w tym roku na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych przy szkołach na drogach powiatowych chce przeznaczyć 300 tys. zł. – W tym roku planujemy ustawienie sygnalizacji na sześciu skrzyżowaniach. Jeśli okaże się, że koszty będą niższe od zakładanych, postaramy się o ustawienie jeszcze jednej sygnalizacji – zaznacza naczelnik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.