Bezpieczne ferie w CH Janki

Janki

Strażacy odwiedzą Centrum Handlowe Janki, nie po to by gasić pożary, ale po to by edukować. W ramach akcji „Bezpieczne ferie” nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych.

Już 4 lutego w godz. 11.00 – 21.00 Centrum Handlowe Janki opanują strażacy. Jednak tym razem nie będą walczyć z ogniem, a uczyć. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie się bawić i wypoczywać w trakcie zimowych ferii. Nie zabraknie też atrakcji. Strażacy będą uczyć podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz wykorzystując makietę domu opowiedzą o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Dzieci i młodzież dowiedzą się jak działają czujki dymu i czadu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

W trakcie strażackiego dnia nie może zabraknąć wystawy umundurowania strażackiego, również tego specjalistycznego m.in. ubrania ochrony chemicznej. Najmłodsi będą mogli zrobić sobie zdjęcie w strażackim stroju (kurtka i hełm). W trakcie wydarzenia strażacy poprowadzą zbiórkę pluszakówi w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Dzieci będą mogły przekazać maskotki, które później trafią do maluchów poszkodowanych w wypadkach, pożarach i innych zdarzeniach. Dorośli również mogą pomóc. Jak? Oddając krew. Ambulans będzie dostępny w godz. 10.00 – 15.00

– Ferie to czas, który warto spędzić nie tylko na zabawie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Wspólnie z mazowieckimi strażakami przekażemy całym rodzinom najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Centrum Janki w najbliższą sobotę – mówi Anna Walerych, dyrektor Centrum Janki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.