Bezdomni uratowani przed mrozem

Region

Tylko w niedzielę pruszkowskie pogotowie ratunkowe udzielało pomocy czterem osobom bezdomnym. Wychłodzeni trafili do noclegowni.

Siarczyste mrozy mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Tej zimy z wychłodzenia w całym kraju zmarło już 65 osób, z czego 10 w miniony weekend. Ofiarami niskich temperatur najczęściej padają osoby pozbawione stałego dachu nad głową i samotne. Nad ich bezpieczeństwem w naszym regionie czuwają policja, straż miejska i pogotowie ratunkowe.

Tylko w niedzielę udzielenie pomocy konieczne było w czterech przypadkach. – Do bezdomnej 60-letniej pacjentki wezwała nas policja. Po badaniu kobieta została przewieziona do noclegowni. Podobnie jak trzech bezdomnych pacjentów z Piastowa – mówi Wojcich Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna.

Pustostany i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, są regularnie sprawdzane przez straż miejską. – Funkcjonariusze codziennie rano patrolują ponad 30 budynków. Na szczęście nie mamy tragicznych zdarzeń i z tego się cieczymy – zaznacza Włodzimierz Majchrzak, komendant straży miejskiej w Pruszkowie. I dodaje: – Apelujemy do mieszkańców o czujnośc i zgłaszanie obecności osób samotnych lub bezdomnych w opuszczonych budynkach. Telefon nic nie kosztuje, a może uratować życie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.