Bez zmian w powiatowych jednostkach pożarniczych

Region

Postanowiliśmy sprawdzić czy w tym roku powiatowe straże pożarne z naszego regionu planują przeprowadzenie większych inwestycji w swoich jednostkach.

Niewątpliwie zawód strażaka zalicza się do tych o największym stopniu ryzyka. To ciężka praca fizyczna, która zazwyczaj wykonywana jest w warunkach trudnych, niebezpiecznych i zmieniających się gwałtownie. Choć strażacy kojarzą się z gaszeniem pożarów to wykonują szereg innych zadań takich jak akcje ratownicze (pożarnicze, drogowe itd.), likwidowanie zagrożeń chemicznych oraz radiologicznych, ewakuacja ludzi, zabezpieczenia miejsc wypadków drogowych. Wszystko to odwdzięcza się w opinii społecznej. Strażak to jeden z najbardziej szanowanych zawodów, który obdarzany jest największym zaufaniem i uznaniem. W końcu ratują nasze życie.

Dlatego bardzo ważnym elementem pracy strażaków jest sprzęt na jakim pracują. Im bardziej nowoczesny, tym sprawniej mogą działać. W naszym regionie znajdują się dwie duże jednostki powiatowe, w Pruszkowie oraz Grodzisku Mazowieckim.

Czy pruszkowska komenda planuje zakup np. wozu strażackiego lub urządzeń ratunkowych? – Na chwilę obecną nie mamy poważnych planów co do zakupów, a także środków finansowych aby je zrealizować. Jednak w ciągu roku może się dużo zmienić. W ostatnich latach wymieniliśmy kilka samochodów, więc nie wygląda aby w tym roku były zrealizowane jakieś poważne inwestycje w naszej jednostce – wyjaśnia st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

A jak sytuacja wygląda w Grodzisku Mazowieckim? – W ubiegłym roku kupiliśmy pojazd kwatermistrzowski, taki bus do przewozu towarów. A z komendy wojewódzkiej otrzymaliśmy Stara, 12-letniego, ale w bardzo dobrym stanie. Natomiast dwa lata temu w grudniu kupowaliśmy samochód gaśniczy. Także w tej chwili nie planujemy większych zakupów – mówi bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.