Bez wycinki się nie dało

Piastów

Mieszkańcy Piastowa alarmują, że w ostatnich dniach wycięto kilkanaście drzew wzdłuż głównego ciągu drogowego w mieście. Drzewa rosnące wzdłuż al. Tysiąclecia i al. Wojska Polskiego muszą „ustąpić” miejsca ścieżce rowerowej.

O wycince poinformowali nas zmartwieni mieszkańcy. – Zwracam się do was z prośbą o zainteresowanie się zaplanowaną przez naszego burmistrz ścieżką rowerową na terenie Piastowa. Otóż burmistrz zaplanował ścieżkę w mieście, w którym nawet igłę trudno wcisnąć, a co dopiero ścieżkę poprowadzić. Zamiast poprawić komfort mieszkańców, to burmistrz zaczął od wycinania drzew na poczet tej ścieżki. Otóż kilka dni temu w błyskawicznym tempie wycięto dziewięć kilkudziesięcioletnich dorodnych, zdrowych jesionów oraz kilka wiekowych, dorodnych i zdrowych brzóz wzdłuż ulicy Wojska Polskiego między ul. Dąbrowskiego a Traugutta. Jak mi powiedziano cała akcja trwała niecałą godzinę. Ciekawa jestem ile jeszcze drzew i innej zieleni zostanie wyciętych i zaasfaltowanych – napisała do nas Elżbieta. 

Ten sygnał nie był jedyny. Otrzymaliśmy jeszcze kilka telefonów o wycince prowadzonej wzdłuż al. Tysiąclecia. Czy wycinka drzew jest konieczna? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do burmistrza Piastowa Grzegorza Szuplewskiego. – W Piastowie mamy bardzo wąskie pasy drogowe, a ścieżek nie udało wytyczyć się w inny sposób. Usuwamy tylko te drzewa, które kolidowały ze ścieżką. Przygotowując inwestycje staramy się usuwać jak najmniej drzew – zaznacza burmistrz Piastowa. 

Zarówno wzdłuż al. Wojska Polskiego, jak i al. Tysiąclecia po obu stronach drogi znajdują się chodniki. Pojawia się więc pytanie, czy nie prościej byłoby zamienić jeden z nich w ścieżkę rowerową. – Te drogi stanowią główny szlak komunikacyjny na linii północ-południe. I to nie tylko dla kierowców ale i dla pieszych. Po obu stronach znajdują się przystanki autobusowe i trudno sobie wyobrazić by ludzie wysiadali na ścieżkę rowerową – dodaje Szuplewski. 

Dobra wiadomość jest taka, że wycięte okazy zastąpią nowe drzewa. – Mamy bogaty program związany z zagospodarowaniem zieleni na terenie Piastowa. Obejmuje on nie tylko parki i zieleńce, ale również zieleń przyuliczną. W ramach tego programu nowe nasadzenia pojawią się między  innymi przy al. Tysiąclecia i al Wojska Polskiego – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. 

Nowa ścieżka rowerowa powinna być gotowa do końca września, a nowe nasadzenia mają zostać wykonane najpóźniej do końca października

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.