Bez uprawnień i na podwójnym gazie

Raszyn

W poniedziałkowy (11 grudnia) wieczór policjanci z Raszyna zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna był pijany i jak się okazało, już wcześniej stracił uprawnienia o kierowania pojazdem.

Policjanci z raszyńskiego komisariatu otrzymali informacje, że trasa S8 porusza się kierowca, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce został wysłany patrol, który na węźle Janki zauważył opisaną przez zgłaszającego toyotę. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. To jednak nie koniec. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od stycznia 2014 r. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. 42-latek dobrowolnie poddał się karze. 

 – Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.