Będzie więcej placów zabaw

Region

Zielony Rynek, Natolin i ul. Warszawska – to tylko część miejsc na terenie Grodziska, gdzie do tej pory powstały nowoczesne place zabaw dla dzieci. Władze gminy zapowiadają, że to nie koniec inwestycji.

W ubiegłorocznym budżecie Grodziska Mazowieckiego na budowę i modernizację placów zabaw przeznaczono 1,7 mln zł, wydano jednak tylko ok. 431 tys. zł. Pozostała część kwoty została przeniesiona do realizacji na ten rok. Dzięki temu, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw powstanie m.in. w Parku Skarbków. Na obszarze 2 tys. mkw. znajdą się tu zjeżdżalnie, drabinki, ścianki, wieże oraz huśtawki. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną również fontanny, ścieżka edukacyjna, stworzony zostanie także spójny i przejrzysty układ szaty roślinnej parku.

– Inwestycja będzie realizowana w ramach programu pod nazwą „Rewitalizacja wielofunkcyjnych obszarów centrum Grodziska Mazowieckiego, etap I tereny zielone i zabytki miasta”, finansowanego z Unii Europejskiej. Jej łączny koszt wyniesie ok. 2 mln zł. – mówi Piotr Leśniewski, Naczelnik Wydziału Finansowego Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Do tej pory, nowoczesne place zabaw na terenie gminy powstały m.in. w Natolinie przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Sportowej oraz przy ul. Warszawskiej w Grodzisku. Największa inwestycja jednak została zrealizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na ul. Zielony Rynek, gdzie plac zbudowano od podstaw. Zostały tu postawione huśtawki, kołowrotki i drabinki. Koszt inwestycji wyniósł 349 tys. zł. Przy tej placówce końca dobiega również budowa boiska sportowego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.