Będzie więcej kursów WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa na początku grudnia wprowadzi nowy rozkład jazdy, a wraz z nim dodatkowe połączenia.

Na zwiększenie częstotliwości kursowania „wukadki” pasażerowie czekają z niecierpliwością. Szczególnie, że przewoźnik ma już ku temu możliwości w postaci nowego taboru i zmodernizowanego szlaku. Co więc WKD przygotowało w nowym rozkładzie? Od 9 grudnia na torach pojawi się sześć dodatkowych pociągów kursujących w dni powszednie (cztery w szczycie, dwa w porze wieczornej). W kilku przypadkach ulegną zmianie godziny odjazdów ze stacji początkowej, WKD planuje też uzupełnienie wieczornych połączeń do Milanówka o dwa nowe kursy i modyfikację czasów przejazdów między wybranymi przystankami.

Cztery dodatkowe połączenia, które pomogą w rozładowaniu szczytu to kursy z Grodziska do Warszawy (odjazd o godz. 15.46); z Podkowy Leśnej do Warszawy (odjazd o godz. 18.30); z Warszawy do Grodziska (odjazd godz. 19.40); z Warszawy do Podkowy Leśnej (odjazd o godz. 17.00). – Nowy rozkład jazdy przewiduje uzupełnienie w dni powszednie w popołudniowym szczycie komunikacyjnym oferty w zakresie podstawowej częstotliwości kursowania co 10 minut na relacji pomiędzy stacją Warszawa Śródmieście WKD i stacją Podkowa Leśna Główna (likwidacja dotychczasowego układu odjazdów ze stacji Warszawa Śródmieście WKD o godz. 16.50, 17.05, 17.20 oraz wprowadzenie następującego układu: 16.50, 17.00, 17.10, 17.20), a także uruchomienie dodatkowego kursu w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska w godz. 19-20, wyruszającego ze stacji Warszawa Śródmieście WKD o godz. 19.40. W pozostałych porach założono pozostawienie organizacji ruchu bez zmian – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Kolejki pojadą też szybciej pomiędzy niektórymi przystankami. – Nowy rozkład jazdy wprowadza urealnienie czasów przejazdu pociągów pomiędzy poszczególnymi przystankami osobowymi w obrębie określonych szlaków. Czas przejazdu pomiędzy kolejnymi stacjami, jak również całkowity czas przejazdu w poszczególnych relacjach pozostają bez zmian. Wszystkie pociągi w ramach nowego rozkładu jazdy nadal będą mieć jednakowe czasy przejazdów na poszczególnych odcinkach. Wyjątkiem pozostaną zróżnicowane postoje dla wybranych pociągów na stacjach, maksymalnie do 5 minut na stacji Podkowa Leśna Główna dla pociągów w porach szczytów komunikacyjnych do/z Grodziska Mazowieckiego celem zachowania jednolitego taktu odjazdów z częstotliwością co 10 minut z Podkowy Leśnej Głównej oraz w związku z czasem oczekiwania na możliwość wjazdu na szlak o ograniczonej przepustowości, to jest jednotorowy szlak pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim – tłumaczy Kulesza.

Dokładny rozkład jazdy dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.