Będzie ścieżka wzdłuż Wojska Polskiego

Piastów

Piastowski magistrat rozpoczął przygotowania do budowy systemu ścieżek rowerowych na terenie miasta. W pierwszej kolejności ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa na ścieżkę wzdłuż Wojska Polskiego.

Większość gmin z naszego regionu otrzymała dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych tzw. zitów. Wśród samorządów, które mogą liczyć na wsparcie przy budowie infrastruktury rowerowej znalazł się również Piastów.

Miasto ma już przygotowaną koncepcję budowy ścieżek rowerowych. Te mają powstać wzdłuż al. Tysiąclecia, al. Wojska Polskiego oraz ulic: Tuwima, Szarych Szeregów, Warszawskiej, Dworcowej, Sienkiewicza i Ożarowskiej. Jednak nim rowerzyści będą mogli z nich korzystać konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej oraz sama budowa.

Urząd szuka już wykonawcy projektów, ale póki co tylko na jedną ścieżkę, która ma powstać wzdłuż al. Wojska Polskiego. Zgodnie z założeniami ścieżka rowerowa będzie miała 2,5 m szerokości i będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Ścieżka ma postać na odcinku od al. Tysiacelecia do ul Sowińskiego. Trasa rowerowa będzie wiodła przez wiadukt, otoczy rondo od strony ul. Warszawskiej i dalej pobiegnie po zachodniej stronie Wojska Polskiego aż do ul. Sowińskiego.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa do połowy grudnia. Wiele wskazuje na to, że budowa będzie prowadzona w przyszłym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.