Będzie ścieżka rowerowa przy trasie 720

Brwinów

Gmina Brwinów i Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zawarły porozumienie w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż trasy 720 z Biskupic do Czubina. Samorząd sfinansuje projekt, drogowcy zajmą się wykonaniem prac.

Wzdłuż ruchliwej trasy 720 powstać ma szlak dla jednośladów i chodnik dla pieszych. Chodzi o odcinek od wiaduktu nad autostradą A2 w Biskupicach do Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, gdzie połączy się ze szlakiem, który zamierzają wybudować władze Błonia. – Projektowana ścieżka rowerowa połączy się z istniejącą drogą dla rowerów od DPS w Czubinie do granicy z gminą Błonie w Rokitnie. Dość wspomnieć, że nasi sąsiedzi planują wybudowanie ścieżki rowerowej od granicy z naszą gminą poprzez Rokitno do samego Błonia. W efekcie obydwu inwestycji powstanie ścieżka rowerowa łącząca Brwinów i Błonie – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

W podpisanym porozumieniu gmina zobowiązała się do wykonania dokumentacji projektowej ścieżki rowerowej i chodnika, ale nie tylko. W ramach inwestycji wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, poprawi się odwodnienie, przebudowa czeka zjazdy.

To sporo. Dlatego sama budowa nie rozpocznie się szybko. – Przygotowanie dokumentacji projektowej potrwa zapewne około dwóch lat, z uwagi na konieczność uzyskania decyzji środowiskowej oraz decyzji pozwolenia wodnoprawnego, a także konieczność poszerzenia pasa drogowego DW nr 720 w procedurze wywłaszczenia kilkudziesięciu działek. Niestety, to wymagane prawem procedury, których nie przeskoczymy, ani nie ominiemy – dodaje burmistrz Brwinowa.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Będzie ścieżka rowerowa przy trasie 720”

 1. Brwinowianin pisze:

  …UWIELBIEM TO PLANOWANIE, i mydlenie oczu ! Realnie patrząc w tej kadencji „burmistrzowskiej” niedoczekanie !!!
  A w takim razie co dalej z zaczętą ścieżką Brwinów – Kotowice , która prowadzi do nikąd ???

 2. olbrzym pisze:

  A ciąg ulic Grodziska (Brwinów) – Brwinowska (Milanówek) – Trasa 719 (Milanówek)?!

 3. hbx pisze:

  może kiedyś będzie ścieżka z Brwinowa do Milanówka przy DW 719, albo przy torach PKP może

 4. dsaa pisze:

  Scieżka oczywiście będzie albo z kostki, albo z asfaltu takiego że zęby można powybijać. Dodatkowo żeby na nią wjechać, trzeba będzie łamać przepisy i przecinać środek drogi, tak samo jak obecna ścieżka w rokitnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły