Będzie remont przejazdów

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która zajmie się remontem nawierzchni na pieciu przejazdach. Roboty mają zostać wykonane w trzy miesiące.

Do trzech razy sztuka. To powiedzenie sprawdziło się w przypadku przetargu na remont nawierzchni siedmiu przepraw przez torowisko Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przewoźnik aż trzy razy musiał ogłaszać postępowanie. Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. Jedyna złożona w drugim postępowaniu oferta była zbyt wysoka. Udało się dopiero za trzecim razem ,ale WKD nieco okroiło zakres zamówienia. Pierwotnie remont miało przejść siedem a nie pięć przepraw.

Za prace modernizacyjne będzie odpowiadać firma P.U. Jarex z Warszawy. Jego oferta opiewa na kwotę niespełna 1,2 mln zł. WKD niebawem powinna podpisać umowę z wykonawcą i ten będzie mógł przystąpić do prac. W ciągu tygodnia ma zostać przygotowany również harmonogram robót. Remont przejazdów ma się zakończyć w trzy miesiące.

Nową nawierzchnię zyskają przeprawy w Michałowicach w ciągu ul. Jesionowej, Nowej Wsi w ciągu ul. Głównej, Kaniach Helenowskich w ul. Piłsudskiego, Otrębusach w ul. Przejazdowej oraz w Podkowie Leśnej w ciągu ul. Jana Pawła II.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.