Będzie nowe logo dla miasta-ogrodu?

Milanówek

Na najbliższej sesji milanowscy radni zajmą się projektem uchwały o przyjęciu logo dla miasta-ogrodu.

Uchwałą radni zajmą się w najbliższy czwartek, ale uzasadnienie do decyzji o przyjęciu logo i sama  proponowana grafika są już znane. – Zaproponowany znak, który ma służyć miastu i jego mieszkańcówm w celach promocyjnych oddaje w pełni ducha współczesnego Milanóweka, a jednocześnie doskonale nawiązuje do tradycji i okresu świetnośc naszej miejscowości. Ma służyć jego nowym, młodym mieszkańców, ale też ma nawiązywać do tradycji i czerpać z niej ducha pionierskości założycieli naszego miasta. Znak ten jest charakterustycznu, czytelny i jednocześnie bardzo estetycznu. Daje wiele możliwości zastosować, a we współczesnej promocji miasta jest to bardzo ważny jego atut – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Za projekt logo (za zdjęciu, po lewej) i księgę znaku miasto zapłaciło ponad 11 tys. zł. Czy nie jest to zbędny wydatek? – Właściwie wszystkie cywilizowane miasta mają takie logo i się nim posługują. Chodzi o to, żeby miasto było jednolicie identyfikowalne – zaznacza burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

Logo nie zastąpi herbu. – Herb ma inne przeznaczenie, jego ranga jest zupełnie inna. Logo będzie używane na meteriałach promocyjnych, herb na najważniejszych dokumentach – zapewnia Kwiatkowska. Jak dodaje burmistrz, inicjatywa przyjęcia logo nie wyszła od niej, lecz od części mieszkańców.

O tym, czy logo zostanie przyjęte przekonamy się w czwartek, 15 lutego, podczas głosowania na sesji rady miasta Milanówka. A Wy co myślicie o nowym znaku?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.