Będzie kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego

Michałowice

Gmina Michałowice wybuduje brakujący odcinek ciągu pieszo-rowerowego przy al. Powstańców Warszawy w Pęcicach. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

Przypomnijmy. W 2014 roku, w Pęcicach wybudowano 900 metrów ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem dla pieszych. Biegnie ona od ul. Granicznej w Regułach do rzeki Raszynki w Pęcicach. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy nie musieli więcej korzystać z ruchliwej al. Powstańców Warszawy lub wydeptanej ścieżki. Rok później powstał jeden z kluczowych elementów, kładka nad wspomnianą wodą. Aby ciąg pieszo-rowerowy był spójny należy wypełnić 250-metrową lukę pomiędzy Raszynką a rondem.

W tym celu gmina Michałowice ogłosiła przetarg. 250-metrowy fragment ciągu zostanie wykonany z kostki betonowej bez fazowej. Jego szerokość wyniesie trzy metry. Oprócz samego ciągu zaprojektowano również znaki pionowe oraz stalowe wygrodzenia ochronne dla bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych.

Gmina czeka na oferty do końca marca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niewiele później poznamy wykonawcę inwestycji. Wygląda na to, że mieszkańcy będą mogli skorzystać w wakacje z dokończonego fragmentu ciągu pieszo-rowerowego, bowiem zwycięska firma będzie musiała uwinąć się do 31 lipca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.